مگ بلاگ

نحوه فرمت کردن کارت SD در مک

 

در عصر ذخیره سازی ابری، هنوز دلایل زیادی برای استفاده از کارت دیجیتال امن (SD) وجود دارد. کارت‌های SD راه‌حل‌های ذخیره‌سازی، پشتیبان‌گیری و انتقال مقرون‌به‌صرفه‌ای هستند، زیرا به‌طور قابل توجهی ارزان‌تر از هارد دیسک‌های خارجی هستند. جدای از این، کارت‌های SD نیز بسیار سبک وزن، جمع‌وجور و به راحتی از راه دور قابل حمل هستند.

کارت‌های SD با طیف وسیعی از لوازم الکترونیکی مصرفی، از تلفن‌های همراه و دوربین‌های دیجیتال گرفته تا تبلت‌ها سازگار هستند. به همین دلیل، کارت SD همچنان بهترین انتخاب برای علاقمندان خلاق و حرفه ای برای ذخیره، اشتراک گذاری و ذخیره عکس ها، فیلم ها، موسیقی و سایر اسناد است. از طرف دیگر، حتی می‌توانید از کارت‌های SD برای سیستم‌های تعبیه‌شده، مانند پروژه‌های Raspberry Pi، یا ذخیره‌سازی قابل بوت برای علائم دیجیتال استفاده کنید.

با این حال، کارت‌های SD ممکن است برای کارکرد مؤثر به کمی دقت نیاز داشته باشند، به‌خصوص اگر از آن دسته افرادی هستید که از آن‌ها برای عملکردهای مختلف و در دستگاه‌های مختلف استفاده می‌کنید. برای کارت‌های SD که قبلاً استفاده شده‌اند، قالب‌بندی آنها می‌تواند به بهبود عملکرد، تصحیح خطاهای سیستم و بهینه‌سازی فضای ذخیره‌سازی کمک کند.

به طور کلی، اگر با کارت SD خود مشکلی دارید، قالب بندی آن می تواند یک راه حل آسان باشد. از طریق قالب بندی، می توانید یک سیستم فایل جدید ایجاد کنید که دستگاه های شما می توانند از آن برای مدیریت داده ها استفاده کنند. به خاطر داشته باشید که تمام فایل‌های موجود در دستگاه‌های شما در طول این فرآیند حذف می‌شوند، بنابراین باید قبل از ادامه از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه کنید.

چگونه کارت SD خود را در macOS فرمت کنید

چرا فرمت کردن کارت SD مهم است

جدا از بهینه سازی کارت SD خود برای یک دستگاه جدید، ممکن است بخواهید آن را به دلایل زیادی فرمت کنید. علاوه بر عکس‌ها، فیلم‌ها و سایر فایل‌های معمولی، کارت‌های SD همچنین می‌توانند بدافزارها، ویروس‌ها و سایر برنامه‌هایی را در خود جای دهند که می‌توانند دستگاه‌های شما را خراب کنند.

با دانستن این موضوع، در صورت استفاده مکرر از کارت SD، فرمت کردن آن باید به طور منظم انجام شود، به خصوص اگر آن را به افراد دیگر قرض دهید. به طور معمول، این نگرانی برای افرادی است که در تیم ها کار می کنند (مانند خدمه دوربین)، از کارت های SD برای ارسال اسناد در مقیاس بزرگ برای چاپ استفاده می کنند، یا فایل ها را به مشتریان تحویل می دهند. با این حال، درک این نکته ضروری است که اشکال پیشرفته تر بدافزار ممکن است بتوانند از شناسایی جلوگیری کنند. بنابراین، اگر کارت SD شما پس از فرمت مجدد هنوز عجیب عمل می کند، ممکن است بخواهید به طور کلی آن را جایگزین کنید.

در نهایت، حتی اگر از کارت SD خود مراقبت کنید، ممکن است مشکلاتی در استفاده منظم رخ دهد، مانند فراموش کردن بیرون انداختن آن، قطع برق و سایر مشکلات. اگر آنها را به درستی ذخیره نکنید و مرتب آنها را در فضای باز ببرید، کارت‌های SD نیز ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض عناصر آسیب ببینند.

اگرچه در صورت آسیب فیزیکی، قالب‌بندی کارت SD نمی‌تواند آن را برطرف کند، می‌توانید از محصولات و خدمات حرفه‌ای در صورت خرابی کارت SD برای کمک به دسترسی مجدد به داده‌های خود استفاده کنید.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید