مگ بلاگ

نحوه یافتن و بازیابی برنامه های حذف شده در آیفون

همه ما حداقل یک بار برنامه‌ها را به اشتباه حذف کرده‌ایم، چه هنگام تلاش برای بررسی گزینه‌های ضربه و نگه‌داشتن در صفحه اصلی یا از کتابخانه برنامه. گاهی اوقات، کاربران حتی یک برنامه را حذف نصب می کنند تا مقداری فضا آزاد کنند و قصد دارند بعداً آن را بازیابی کنند.

با این حال، اطلاع از نام برنامه ها، به ویژه برنامه هایی که از قبل روی آیفون نصب نشده اند، می تواند دشوار باشد. دانستن نحوه یافتن و بازیابی برنامه های حذف شده در آیفون خود می تواند در چنین سناریویی مفید باشد.

متأسفانه، هیچ بخش اختصاصی در iOS برنامه های اخیراً حذف شده را نشان نمی دهد، حداقل نه به ترتیب زمانی. در عوض، یک منوی مخفی در اپ استور حاوی لیستی از برنامه های حذف شده است.

هر برنامه ای که روی آیفون خود نصب می کنید به عنوان خرید فروشگاه App به Apple ID شما پیوند داده می شود (حتی اگر برای دانلود آن هزینه ای پرداخت نکرده باشید). با این حال، به جای اینکه تاریخ حذف را به شما نشان دهد، منوی مخفی که در مورد آن صحبت می کنیم، تاریخ اولین نصب برنامه ها را نشان می دهد.

اکنون، بیایید به مراحل مربوط به یافتن و نصب مجدد برنامه های حذف شده بپردازیم.

برنامه های حذف شده را از طریق اپ استور بیابید و دانلود کنید

لیست برنامه های حذف شده در منوی خریدهای من در فروشگاه App پنهان است. با دنبال کردن مراحل زیر، می توانید به منو دسترسی پیدا کنید و برنامه مورد نظر خود را پیدا کنید.

 1. اپ استور را باز کنید.
 2. روی عکس نمایه خود در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
 3. در صفحه حساب خود، خریداری شده را انتخاب کنید.
 4. روی خریدهای من ضربه بزنید.
 5. در بالای سمت راست در صفحه بعدی گزینه “Not on this iPhone” را انتخاب کنید.
 6. شما باید لیستی از تمام برنامه هایی را که از زمان خرید آیفون خود روی آن نصب کرده اید مشاهده کنید.
  1. اگر برنامه مربوطه را اخیرا دانلود کرده اید، باید در میان چند ورودی برتر قابل مشاهده باشد.
  2. در غیر این صورت، می توانید از نوار جستجو در بالا برای جستجوی آن استفاده کنید (البته باید نام برنامه را بدانید).
 7. هنگامی که آن را پیدا کردید، نماد بازیابی (ابر با فلش رو به پایین) را بزنید و چند لحظه صبر کنید. بسته به اندازه فایل ممکن است دانلود برنامه چند ثانیه طول بکشد.

برخی موارد را باید در نظر داشت

اگر نام یک برنامه را به خاطر بسپارید، بازیابی آن آسان تر است.

 1. اپ استور را باز کنید.
 2. نماد جستجو را در پایین سمت راست فشار دهید.
 3. نام برنامه را در قسمت بالای جستجو تایپ کنید، پیشنهاد مورد نظر را انتخاب کنید یا اینتر را بزنید.
 4. دکمه نصب (ابر با فلش رو به پایین) را فشار دهید.

شایان ذکر است که برنامه هایی که در گذشته نصب کرده اید (دیگر بر روی آیفون شما نیستند) با یک دکمه دانلود ابری ظاهر می شوند. با این حال، مواردی که دانلود نکرده‌اید با دکمه دریافت در سمت راست ظاهر می‌شوند.

برای اینکه برنامه ها از آیفون خود ناپدید نشوند، ویژگی «Offload Unused Apps» را خاموش کنید. این ویژگی که برای صرفه جویی در فضا با بارگذاری برنامه هایی که به مدت 12 روز متوالی استفاده نکرده اید طراحی شده است، فایل برنامه را حذف می کند اما داده های مهم را حفظ می کند. با این حال، می تواند خسته کننده باشد، به خصوص زمانی که این ویژگی شروع به بارگذاری برنامه هایی می کند که ممکن است روزانه اما به طور منظم از آنها استفاده نکنید.

 1. تنظیمات را باز کنید.
 2. App Store را انتخاب کنید.
 3. به پایین بروید و «Offload Apps Unused» را غیرفعال کنید.

تفاوت های بزرگ چیست؟

تفاوت های بزرگ چیست؟

از نظر کیفیت کلی ویدیو، GoPro Hero 11 و 12 کمابیش یکسان هستند و هر دو قادر به فیلمبرداری 5.3k 60 فریم بر ثانیه هستند. هر دو دستگاه دارای سه میکروفون داخلی با پشتیبانی اضافی