مگ بلاگ

هدرها در مقابل منیفولدهای اگزوز: تفاوت چیست؟

هدرها در مقابل  منیفولدهای اگزوز: تفاوت چیست؟

منیفولد اگزوز مجموعه ای از لوله های آهنی است که از سیلندر ماشین شما به لوله اولیه منتهی می شود که به مبدل کاتالیزوری منتهی می شود. این قسمت موتور شما را به بقیه سیستم اگزوز متصل می کند و به آن اجازه می دهد تا گازهای زائد تولید شده در فرآیند احتراق را دفع کند.

برای هر بانک سیلندر به یک منیفولد اگزوز نیاز دارید. به این معنی که موتورهای خطی فقط یک منیفولد اگزوز دارند، در حالی که موتورهای V یا تخت دارای دو منیفولد هستند. برخی استثناها، مانند موتور افسانه ای W-16 بوگاتی، از چهار منیفولد اگزوز استفاده می کند – یکی برای هر مجموعه از چهار سیلندر.

از آنجایی که سازندگان خودرو هزینه، قابلیت اطمینان، راحتی، عملکرد و چندین فاکتور دیگر را متعادل می کنند، منیفولدهای اگزوز معمولاً از مواد چدن سنگین برای استحکام و طول عمر ساخته می شوند. علاوه بر این، معمولاً دارای یک محافظ حرارتی داخلی نیز می باشد تا از گرم شدن محفظه موتور و آسیب احتمالی سایر قطعات توسط گازهای خروجی از اگزوز جلوگیری کند.

این بدان معنی است که منیفولدهای اگزوز نسبت به اندازه خود سنگین هستند. علاوه بر این، از آنجایی که لوله‌های آهنی که اکثر تولیدکنندگان استفاده می‌کنند باید در انواع موقعیت‌ها و بدون تعمیر و نگهداری مقاومت کنند، معمولاً دیواره‌های ضخیمی دارند، بنابراین مقدار هوایی که می‌توانند با خود حمل کنند محدود می‌شود.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید