مگ بلاگ

هر آنچه باید در مورد آمپر گیتار بدانید

هر آنچه باید در مورد آمپر گیتار بدانید

همانطور که گفته شد، مهمترین مزیت آمپلی فایرهای تیوب گرمای محصور کننده آنهاست که غنای بی نظیری به صدای گیتار شما می بخشد. همچنین باعث می شود سیگنال ها به گونه ای گسترده تر به نظر برسند که انگار از یک سالن کنسرت می آیند. یکی دیگر از ویژگی های متمایز آمپر لوله ای اعوجاج طبیعی آنهاست. بالا بردن گین و به کار انداختن این سوپاپ ها می تواند جان تازه ای به صدای گیتار شما ببخشد، مناسب برای ریف های راک بیش از حد.

تنظیم صدا بر روی نقطه شیرین یک آمپلی فایر تیوب بین تمیز و بیش فعال به گیتاریست ها این امکان را می دهد که سطح اعوجاج را به صورت دستی از طریق سبک نوازندگی خود کنترل کنند. پخش ملایم تر منجر به صداهای آرام تر و تمیزتر می شود، در حالی که پخش محکم تر با بلندتر بودن و افزودن هارمونیک های جدید به صدا تاکید بیشتری بر نت ها می کند. بسیاری از نوازندگان بلوز از این ویژگی آمپرهای لوله ای برای ایجاد دینامیک جالب در طول بخش های انفرادی استفاده می کنند.

در مقابل، ترانزیستورها در آمپرهای حالت جامد دقت بیشتری دارند و پاسخگوی بیشتری دارند. نتایج تمیز از یک آمپلی فایر گیتار حالت جامد اجازه می دهد تا صدا را آزادانه تر پخش کند. چه بخواهید از پدال های آنالوگ یا دنده دیجیتال برای افزودن جلوه های صوتی استفاده کنید، آمپرهای حالت جامد به شما این امکان را می دهند که صدای خود را بدون هیچ گونه پیش پردازشی از خود آمپر بسازید. برخی از گیتاریست‌ها از این آزادی قدردانی می‌کنند، در حالی که برخی معتقدند چنین دستکاری‌های صوتی هرگز نمی‌تواند جایگزین جلوه‌های طبیعی و دینامیک ناشی از یک آمپلی‌کننده لوله شود.

علاوه بر این، دقت ترانزیستورها امکان تصویربرداری صوتی مستقیم و خطی را فراهم می کند. اگر غنای یک آمپلی فایر تیوب جلوه سالن کنسرت گسترده ای ایجاد کند، دقت تقویت کننده های حالت جامد باعث می شود صدای خروجی به نظر برسد که از یک اتاق استودیویی با آکوستیک استفاده می شود. علاوه بر صداهای تمیز و جازی، این ویژگی همچنین صداهای گیتار با تحریف تهاجمی را در ژانرهای متال مدرن ارائه می دهد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید