مگ بلاگ

هر آنچه که باید قبل از خرید موتورسیکلت دست دوم بدانید

هر آنچه که باید قبل از خرید موتورسیکلت دست دوم بدانید

هنگام ملاقات با فروشنده برای آزمایش موتورسیکلت، مطمئن شوید که ایمنی خود را در اولویت قرار دهید و فقط در مکان‌های عمومی، در طول روز و در یک مکان با نور مناسب ملاقات کنید. هنگامی که در مکانی راحت و امن قرار گرفتید، می‌توانید بررسی کنید که موتورسیکلتی که قصد خرید آن را دارید تا چه حد به خوبی نگهداری شده است.

برای شروع، عادت موتور سیکلت توصیه می کند که با نگاهی بصری به اطراف، به ظاهر آن توجه کنید. به عنوان مثال، خراش روی موتور یا درپوش موتور ممکن است نشان دهد که موتورسیکلت قبلاً افتاده است. جدا از این، می توانید به سایر علائم آسیب مانند زنگ زدگی یا جوش نیز توجه کنید.

در مرحله بعد، باید به مایعات ضروری آن توجه کنید: روغن موتور، روغن ترمز، روغن گیربکس، خنک کننده، روغن چنگال و کلاچ هیدرولیک، طبق گفته Valvoline. هنگام تست سطح روغن، Castrol توصیه می‌کند دوچرخه خود را روی زمین صاف پارک کنید، که می‌توانید با استفاده از پایه مرکزی، پادوک یا حتی یک قوطی آلومینیومی این کار را انجام دهید. سپس منتظر بمانید تا موتور خنک شود و روغن به پمپ برگردد و برای بررسی سطح از یک میله اندازه گیری استفاده کنید.

پس از آن باید وضعیت روغن مانند رنگ و ویسکوزیته را بررسی کنید. روغن باید سبز یا زرد، براق و نیمه شفاف باشد. اگر لجن ضخیم یا ذرات فلزی پیدا کردید یا اگر روغن سیاه است، موتورسیکلت ممکن است قبل از اینکه بتوانید آن را برای سواری آزمایشی ببرید، نیاز به تعویض روغن داشته باشد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید