مگ بلاگ

هر برند اصلی لنز دوربین از بدترین تا بهترین رتبه بندی شده است

هر برند اصلی لنز دوربین از بدترین تا بهترین رتبه بندی شده است

هنگامی که سونی برای اولین بار وارد بازی عکاسی دیجیتال شد، دارای دو سیستم نصب بود – پایه قدیمی سونی A برای بدنه‌های دوربین قدیمی و E-mount جدیدتر. با این حال، سیستم A-mount مدت‌هاست که از بین رفته است و لنزهای A-mount سونی نیز به همراه آن عرضه شدند. این باعث می‌شود طیف لنز E-mount این شرکت با بیش از 30 لنز برای دوربین‌های فول فریم و 9 لنز برای سیستم‌های APS-C طراحی شده باشد.

لنزهای سونی همانند بدنه‌هایش می‌توانند به طرز شگفت‌آوری سبک باشند. حتی 400 میلی‌متری f/2.8 آن به اندازه‌ای سبک است که می‌توان آن را برای مدت‌های طولانی در دست نگه داشت – چیزی که برای آن فاصله کانونی تقریباً ناشناخته است. مجموعه لنزهای سونی طیف گسترده‌ای از سناریوهای خلاقانه را پوشش می‌دهد و چندین سناریو مناسب برای ورزش دارد، از جمله FE 85mm f/1.4، 135mm f/1.8، و یک لنز اصلی‌تر 35mm f/1.4 فول فریم. عجیب است که سونی هنوز لنز 300 میلی‌متری f/2.8 ندارد، که علی‌رغم تلاش‌های این شرکت برای عکاسی ورزشی، یک رکن اصلی ورزشی است.

لنزهای FE کمی بزرگتر از لنزهای APS-C سونی هستند، همانطور که در خطوط دوربین معمول است. آنها همچنین توانایی بیشتری دارند، با اپتیک بهتر و دیافراگم بازتر برای عکسبرداری در نورهای دشوار. سونی FE 16-35mm f/2.8 GM II جدید در خط است که عملکرد بهتری را در سبک‌ترین زوم زاویه باز سونی ارائه می‌کند. آن را به قیمت 2298 دلار در B&H Photo بخرید.