مگ بلاگ

هر نوع موتور موتور سیکلت اصلی از بدترین تا بهترین رتبه بندی شده است

هر نوع موتور موتور سیکلت اصلی از بدترین تا بهترین رتبه بندی شده است

چهار خطی که به نام چهار مستقیم نیز شناخته می شود، یکی از محبوب ترین انواع موتور سیکلت است. نمونه‌های واقعی از چهار خطی شامل سوزوکی هایابوسا نمادین به همراه نمونه‌های دیگر ساخته‌شده توسط BMW، کاوازاکی، هوندا و یاماها است. شما می توانید انواع مختلفی از موتورسیکلت ها را با موتور چهار خطی پیدا کنید و ما فقط آن را یک شکاف بالاتر از V4 قرار می دهیم زیرا انتخاب های بیشتری برای مصرف کنندگان وجود دارد.

از نظر مزایا و معایب، چهار خطی مشابه V4 است. کارکردن روی آن برای مکانیک‌های خانگی سنگین‌تر، پیچیده‌تر و دشوارتر از موتورهای ساده‌تر با سیلندرهای کمتر است. آنها همچنین به طور کلی بزرگتر هستند و در نتیجه موتورسیکلت هایی با ابعاد بزرگتر تولید می شوند. اینها قطعا بیشتر برای بزرگراه های کروز هستند تا خیابان های شلوغ شهر. از آنجایی که آنها به طور کلی نسبتاً قدرتمند هستند، شما معمولاً چهار خطی را فقط در موتورسیکلت‌هایی با قدرت بالا پیدا خواهید کرد. آنها همچنین بسیار گران هستند، بنابراین برای سواران مبتدی یا متوسط ​​ساخته نشده اند یا قیمتی ندارند.

برای افراد حرفه ای، چهار خطی یک موتور کلی عالی است. بسیار شبیه به V4، آنها سریع هستند، به روشی خوب پر سر و صدا هستند، در مقایسه با موتورهای با سیلندر کمتر، لرزش پایینی دارند و در کل حس تعادل خوبی دارند. اینها انواع موتورسیکلت هایی هستند که در آن ویدیوهای داشکام در YouTube و TikTok می بینید که در بزرگراه بالا و پایین پرواز می کنند. سوزوکی هایابوسا در سال 1999 رکورد جهانی سریعترین موتور سیکلت استوک را با سرعت 194 مایل در ساعت به نام خود ثبت کرد و برای این کار از یک چهار خطی استفاده کرد.