مگ بلاگ

پلاگین هیبریدی میراث را با قیمتی ارائه می دهد

زندگی با Jeep Wrangler 4xe مدل 2024 به مدت یک هفته بسیار سخت بود. از یک طرف جیپ است. و یا به جای، جیپ. غلت زدن در شهر با ماشینی خشن به نظر می رسد متفاوت از زمانی که در تویوتا RAV4 قدیمی ام هستم. من قطعاً می‌توانم ترسی که رانگلر و اجدادش نسبت به طرفدارانش دارند را درک کنم: آن فقط حضوری دارد که تعداد کمی از وسایل نقلیه می‌توانند به سادگی با وجودشان مطابقت داشته باشند.

سطح تریم Willys به لطف لاستیک‌های همه‌جانبه، ارتفاع سواری بالا، ریل‌های سنگی و زیر زره برای محافظت از باتری، و توانایی یدک‌کشی تا وزن 3500 پوند، به افسانه و قدرت افسانه‌ای آن در خارج از جاده بیشتر می‌افزاید. یک وینچ را پرتاب کنید – مانند چیزی که Warn با همکاری جیپ برای تریم Rubicon ساخته شد – و Wrangler 4xe یک نسخه سبزتر از وسیله نقلیه همه کاره است.

اما پس از آن، واقعیت به وجود می‌آید. برای شروع، این رانگلر 4xe را به کارواش اتوماتیک نمی‌برد، به هر حال نه با روکش نرم. همانطور که برخی از دوستان من هشدار داده اند، انجام این کار ممکن است منجر به نشت اطلاعات شود، اگرچه آنها می افزایند که این یک مشکل جیپ نیست بلکه یک مشکل عمومی تبدیل شدن به سقف نرم است. تریم Willys ممکن است دارای ریل‌های صخره‌ای برای محافظت از بدنه باشد، اما با پله‌هایی همراه نبود که به مادر من – که 5 فوت 3 است – یا واقعاً مال شما (5 فوت 6) کمک کند تا داخل جیپ بالا برود و از آن خارج شود. در نهایت، پیشرانه هیبریدی ممکن است شرایط را در جاده بهتر کند، اما برای صرفه جویی در مصرف سوخت در طول مسیر بهترین نیست، زیرا در مجموع 20 مایل بر گالن زمانی که موتور بنزینی کار می کند، می رسد. در طول هفته ای که با من بود، حدود 17.5 مایل بر گالن کنترل کردم.

2/5