مگ بلاگ

چرا آمپلی فایرهای گیتار آنالوگ ممکن است به زودی به گذشته تبدیل شوند؟

چرا آمپلی فایرهای گیتار آنالوگ ممکن است به زودی به گذشته تبدیل شوند؟

آمپلی‌فایرهای گیتار بخش بزرگی از موسیقی مدرن هم برای حرفه‌ای‌ها و هم برای آماتورها هستند، با این حال این روزها بیشتر از نام‌های سازنده و مشخصات مدل باید به آن فکر کنیم. یا بهتر است بگوییم، گزینه های دیگری خارج از آمپلی فایر آنالوگ (فیزیکی) فراگیر وجود دارد.

آمپلی فایرهای آنالوگ هنوز بسیار متداول هستند – بسیار بعید است که به زودی ناپدید شوند – اما بسیاری از نوازندگان به شبیه سازهای تقویت کننده و پلاگین های گیتار روی آورده اند. این ابزارهای دیجیتالی می‌توانند از بسیاری جهات به عنوان یک پایه ساده‌تر برای یک تنظیم فیزیکی معمول‌تر عمل کنند، بدون مصالحه زیاد (بسته به اینکه از چه کسی می‌پرسید و به دنبال چه ویژگی‌هایی هستید).

شبیه سازها، پلاگین ها و سایر ابزارهای دیجیتالی مانند آمپ های آنالوگ نقاط قوت و ضعف خود را دارند. و مانند بسیاری از موارد بحث آنالوگ در مقابل دیجیتال، دلایل مهم زیادی وجود دارد که می توان برای یکی بر دیگری بحث کرد. یا علیه آنها بحث کنید.

مسائل راحتی

استفاده از یک آمپلی فایر شبیه سازی شده به جای تقویت کننده فیزیکی چندین مزیت دارد، اما آنها در درجه اول زندگی شما را آسان تر می کنند.

  1. با توجه به ماهیت دیجیتال، شما فرصت بیشتری برای آزمایش تنظیمات و انواع صدا دارید. به جای اینکه کل تنظیمات خود را تغییر دهید، فقط می توانید با تنظیمات برنامه و افزونه ها بازی کنید.
  2. به طور مشابه، بسیاری از برنامه‌ها تجهیزات مجازی اضافی را ارائه می‌دهند یا با آنها سازگار هستند – مانند انواع جدیدی از پدال‌های شبیه‌سازی‌شده، آمپرها، و غیره. و می‌توانید مجموعه کاملی از صداها و جلوه‌های مختلف را ذخیره کنید.
  3. تعمیرات ساده تر هستند، زیرا مجبور نیستید آنها را روی آمپر دیجیتال انجام دهید. اگرچه ممکن است لازم باشد سایر بخش‌های تنظیمات دیجیتال خود مانند رایانه یا کابل‌ها را تعمیر یا تعویض کنید.
  4. برای پشتیبانی صحیح از تنظیمات دیجیتال به سخت افزار با کیفیت بالا نیاز دارید، اما حتی آن نیز اغلب در کنار یک دکل فیزیکی نسبتاً ارزان است.
  5. به جای اینکه مقدار مشخصی از فضا را به تنظیمات خود اختصاص دهید، زمان زیادی را صرف قلاب کردن همه چیز با یکدیگر کنید یا یک استودیو اجاره کنید، می توانید به سادگی گیتار خود را به رایانه خود وصل کنید و شروع به نواختن کنید.
  6. سفر و تنظیم همه چیز بسیار آسان تر است.

اگرچه علیرغم وجود مزایای بسیار زیاد، هنوز هم در مورد استفاده از تقویت کننده دیجیتال نکات منفی وجود دارد.

برخی مصالحه می کنند

در حالی که مزایای ملموس متعددی برای ترجیح افزونه‌های دیجیتال نسبت به آمپرهای فیزیکی وجود دارد، دلایلی وجود دارد که ممکن است بخواهید به تنظیمات کلاسیک (خارج از سنت‌گرایی عمومی) پایبند باشید.

  1. اگر از تجهیزات با کیفیت بالا استفاده نمی کنید، تاخیر می تواند یک مشکل بزرگ باشد. بدون یک کامپیوتر سریع، کابل‌های پرسرعت و یک رابط خوب، تاخیر قابل توجهی بین چیزی که پخش می‌کنید و چیزی که می‌شنوید وجود دارد.
  2. همه آمپرها به شکل دیجیتال در دسترس نیستند، بنابراین اگر به یک راه‌اندازی بسیار خاص که در حال حاضر وجود ندارد تکیه می‌کنید، یا شانس ندارید یا باید سعی کنید خودتان را بسازید.
  3. صدا هنوز کامل نیست بسته به ترکیب، تشخیص تفاوت برای اکثر افراد ممکن است دشوار باشد، اما اختلافات بین آمپلی فایرهای دیجیتال و آنالوگ هنوز وجود دارد و می تواند بر میزان واقعی بودن همه چیز تأثیر بگذارد.

در نهایت به ترجیحات و موقعیت شما بستگی دارد. بودجه شما چقدر است؟ آیا فضای لازم برای آمپر فیزیکی دارید؟ چه نوع صدایی می خواهید و آیا می توانید آن را (یا تقریبی نزدیک) به صورت دیجیتال دریافت کنید؟ آیا نیاز به خرید مجموعه ای از تجهیزات جدید (کامپیوتر، کابل ها و غیره) دارید؟ انتخاب با شماست و هیچ کدام ذاتا درست یا غلط نیستند.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید