مگ بلاگ

چرا کامبوجا می تواند کلیدی برای فضانوردان سالم در فضا باشد؟

چرا کامبوجا می تواند کلیدی برای فضانوردان سالم در فضا باشد؟

بررسی انعطاف پذیری موجودات کامبوچا به این دلیل نیست که فضانوردان بتوانند چیزی خوشمزه برای نوشیدن داشته باشند – اگرچه این ممکن است – بلکه برای درک چگونگی محافظت از آن فضانوردان در برابر محیط فضایی است. در زمین، میدان مغناطیسی سیاره ما از ما در برابر تشعشعات فضایی محافظت می کند، اما وقتی فضانوردان مغناطیس کره محافظ زمین را ترک می کنند تا به مکان هایی مانند ماه و مریخ سفر کنند، با سطوح بالقوه خطرناک تشعشع مواجه خواهند شد. تحقیقات زیادی بر روی چگونگی محافظت از فضانوردان در برابر این تشعشع متمرکز شده است، بنابراین مطالعه میکروارگانیسم‌های انعطاف‌پذیر مانند میکروارگانیسم‌های موجود در کامبوجا می‌تواند به این امر کمک کند.

دانشمندان به ویژه به چگونگی بازسازی بافت ها پس از آسیب و اینکه چگونه این امر با تقسیم سلولی مرتبط است، علاقه مند هستند. درک این موضوع می‌تواند به مهندسی فناوری‌های حفاظتی کمک کند، شاید حتی از مواد بیولوژیکی به عنوان سپری برای ماموریت‌های فضایی طولانی‌مدت استفاده کنند. و هنگامی که انسان ها یک پایگاه بلندمدت در اطراف ماه ایجاد کردند، مانند ایستگاه فضایی Gateway قمری برنامه ریزی شده ناسا، کشت میکروارگانیسم ها می تواند برای همه چیز مفید باشد، از ایجاد منابع مورد نیاز مانند اکسیژن گرفته تا حفاظت از سلامت فضانوردان گرفته تا ایجاد الکتریسیته تا رشد غذا و پردازش زباله.

نیکول کاپلین، دانشمند اکتشافات فضایی ESA، گفت: این بیوتکنولوژی به دلیل توانایی آنها در تولید اکسیژن و عملکرد به عنوان کارخانه های زیستی، می تواند به طور قابل توجهی ماموریت های فضایی آینده و تلاش های انسان برای اکتشاف فضایی را افزایش دهد. “امیدوارم در آینده شاهد اتصال نمونه‌هایمان به دروازه ماه یا شاید استفاده از آن در سطح ماه و فراتر از آن باشم. تا آن زمان، ما به کاوش در فرصت‌هایی که فرهنگ‌های زیستی ارائه می‌دهند ادامه خواهیم داد.”

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش