مگ بلاگ

چه اتفاقی برای ربات آسیمو هوندا افتاد؟

چه اتفاقی برای ربات آسیمو هوندا افتاد؟

ایده روبات‌های انسان‌نما قرن‌هاست که وجود داشته است. در فرهنگ پاپ، شیفتگی به روبات‌های انسان‌نما در فیلم‌ها، سریال‌های تلویزیونی و کتاب‌های کمیک وجود دارد. در واقع، زمانی که بخش رباتیک هوندا برای اولین بار در دهه 1980 راه اندازی شد، مقاله ای در ژاپن تایمز ادعا کرد که به مهندسان گفته شده بود که قهرمان کمیک “Astro Boy” را زنده کنند.

Asimo از زمان راه‌اندازی خود، نقش مهمی در رابطه با همزیستی مسالمت آمیز با فناوری ربات برای بشریت داشته است. آسیمو سال‌ها نمایش‌های تجاری را زیبا می‌کرد و روی صحنه برای تماشاگران اجرا می‌کرد. وقتی آسیمو دویدن را یاد گرفت، بسیاری از تماشاگران طوری جشن گرفتند که انگار بچه خودشان است. آسیمو در طول سال های فعالیت خود به رهبران بین المللی، دانشمندان و سران کشورها معرفی شد. در سال 2014، وال استریت ژورنال گزارش داد که آسیمو حتی با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا فوتبال بازی کرده است.

در همین زمان، Big Hero 6 دیزنی شامل یک دستیار روبات سفید به نام Baymax بود که تا حدی از آسیمو الهام گرفته بود. به گزارش گیزمودو، سازندگان فیلم از آسیمو در نمایشگاه هوندا در توکیو بازدید کردند و تصمیم گرفتند از آسیمو به عنوان مبنایی برای شخصیت دلپذیر این شخصیت در فیلم محبوب استفاده کنند.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید