مگ بلاگ

چه اتفاقی برای سگ ربات Aibo سونی افتاد؟

چه اتفاقی برای سگ ربات Aibo سونی افتاد؟

در سال 1999، سونی اولین نسل از Aibo، سگ ربات سرگرمی چهار پا خود را به بازار عرضه کرد. در آن زمان، Aibo به خاطر هجده نوع مفصلش مورد تشویق قرار گرفت، که به آن توانایی های جدید و بیانی می بخشید. پس از آن، سونی نسل دوم ربات های Aibo خود را معرفی کرد که شامل حسگرها و LED ها بود. سونی علاوه بر این، فناوری تشخیص گفتار و ضبط تصویر را نیز اضافه کرد که سال‌ها بعد به عنوان پایه‌ای برای ادغام آن با جنبه‌های پیشرفته‌تر هوش مصنوعی عمل می‌کند.

تنها دو سال بعد، سونی نه تنها ظاهر جدیدی را برای ربات‌های Aibo خود ارائه کرد، بلکه اولین نسخه‌ای را که ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی دارد، به گونه‌ای طراحی کرد که مطابق با محیط خود تکامل یابد. در طول سال‌ها، آیبو چندین بار تکرار شد که ظاهرش را از نگاه مستقیم به یک رمان علمی تخیلی به راه رفتن روی دو پا تغییر داد. با برداشتن صفحه ای از کتاب آسیمو هوندا، ربات Aibo قادر به تشخیص موانع متحرک و تنظیم برای اجتناب از آنها شد.

متاسفانه، سونی تصمیم گرفت تولید Aibo را در ژانویه 2006 متوقف کند و دلیل آن فروش ناامید کننده بود. بر اساس گزارش TechCrunch، سونی در مدت هفت سالی که به صورت تجاری فروخته شد، تنها توانست 150000 دستگاه بفروشد. در سال 2013، پشتیبانی از این محصول به طور رسمی لغو شد و به امید علاقه مندان به سگ ربات آن (به طور موقت) پایان داد. تنها چند سال بعد، سونی با اعلام اینکه قصد دارد ربات محبوب Aibo را در سال 2017 بازگرداند، طرفداران خود را غافلگیر کرد.

اپل تأیید کرد که دولت‌ها از اعلان‌های فشاری آیفون و اندروید برای جاسوسی از کاربران استفاده می‌کنند

اپل تأیید کرد که دولت‌ها از اعلان‌های فشاری آیفون و اندروید برای جاسوسی از کاربران استفاده می‌کنند

در نامه وایدن می‌گوید: «در برخی موارد، ممکن است محتوای رمزگذاری‌نشده را نیز دریافت کنند، که می‌تواند از مشتقات باطن برنامه گرفته تا متن واقعی نمایش داده‌شده به کاربر در اعلان‌های برنامه را شامل شود.

نحوه ارسال پیام صوتی به جای متن در آیفون

نحوه ارسال پیام صوتی به جای متن در آیفون

اگر یک پیام صوتی را در آیفون خود دریافت کنید، یک اعلان پیام دریافت خواهید کرد، همان چیزی که برای یک پیام متنی معمولی دریافت می کنید. وقتی مکالمه را در برنامه پیام‌ها باز می‌کنید،

در اینجا نحوه امتحان کردن آن آمده است

در اینجا نحوه امتحان کردن آن آمده است

گوگل Gemini، جدیدترین مدل هوش مصنوعی این غول فناوری را برای عموم عرضه کرد. گوگل این نسخه را قوی ترین مدل خود می نامد. این شرکت می‌گوید جمینی چه برای تصویر، چه صدا یا ویدئو