مگ بلاگ

چگونه اطلاعات نادرست را تشخیص دهیم، و چرا باید مراقب باشید

چگونه اطلاعات نادرست را تشخیص دهیم، و چرا باید مراقب باشید

اولین و مهمترین قانون در مورد توصیه های بهداشتی در TikTok این است که اگر از یک پزشک معتبر ارائه نشده باشد، بی ارزش است. هر کسی می‌تواند تلاشی بی‌دریغ انجام دهد تا برخی نکات بهداشتی تصادفی را که از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده دریافت کرده است، پشت سر بگذارد. با این حال، بسیاری از اطلاعات سلامت محور که در این زمینه به دست می‌آیند، معمولاً ریشه در داده‌های قدیمی یا افسانه‌های شهری دارند. اگر شخص در یک ویدیوی TikTok واقعاً یک پزشک دارای مجوز است، می‌توانید به صحبت‌های او گوش دهید. در غیر این صورت، اگر کسی اطلاعاتی را بدون منبع مناسبی که در آن تحصیلی ندارد، به بیرون می‌فرستد، بهتر است بی‌درنگ آن را کنار بگذارید.

اخیراً، بیمارستان سرطان جیمز و موسسه تحقیقاتی Solove مطالعه‌ای را در مورد صحت اطلاعات TikTok در مورد سرطان زنان انجام داده‌اند. بر اساس یافته‌های این مطالعه، حداقل 73 درصد از اطلاعات بازیابی شده از TikTok یا توضیح ضعیفی داشتند یا کاملاً نادرست بودند. متأسفانه، بسیاری از این اطلاعات از کسانی است که نبردهای خود را با سرطان به اشتراک می گذارند، به این معنی که آنها اطلاعات نادرست را به صورت مخرب به اشتراک نمی گذارند، بلکه در تلاشی واقعی برای کمک به دیگرانی مانند آنها هستند.

اگر زمانی به اطلاعات سلامتی نیاز داشتید، با پزشک مشورت کنید، نه TikTok. ممکن است راحت‌تر و مرتبط‌تر به نظر برسد، اما این درست و ایمن نیست.