مگ بلاگ

چگونه انتخاب کنید کدام نوع گیتار الکتریک برای شما بهترین است

چگونه انتخاب کنید کدام نوع گیتار الکتریک برای شما بهترین است

پیکاپ ها شبه میکروفون های مربعی زیر سیم ها هستند که با تبدیل انرژی فیزیکی سیم های ارتعاشی به الکتریسیته باعث می شوند گیتارهای الکتریک کار کنند. آنها یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین صدای گیتار هستند و اگر مدلی با بدنه جامد داشته باشید احتمالاً مهمترین آنها هستند. دو نوع اصلی پیکاپ وجود دارد:

  • پیکاپ های تک کویل یک مجموعه آهنربا دارید که توسط یک سیم پیچ بلند از سیم مسی پیچیده شده است. سیم پیچ و آهنرباها میدان مغناطیسی تولید می کنند که امکان دریافت صدا را فراهم می کند.
  • هامباکرها دارای دو مجموعه آهنربا و دو سیم پیچ هستند که در بیشتر موارد به صورت سری به هم متصل می شوند. دو سیم پیچ (در فاز معکوس با یکدیگر) ضمن حذف نویز، افزایش بهره را افزایش می دهند و صدایی را ایجاد می کنند که راحت تر به شکست یا اعوجاجی که بسیاری از بازیکنان به دنبال آن هستند، منجر می شود.

تک کویل ها رنگ تمیزتری دارند و بایت بیشتری دارند. شما اغلب آنها را در Fender Telecaster یک بازیکن کانتری برای زمانی که آنها می خواهند آن کشور را در لحن خود می بینند. هامباکرها تقریباً برای راک ساخته شده‌اند و هنگامی که با یک تقویت‌کننده با بهره بالا ترکیب می‌شوند، صدای خرخر، آواز و کاملاً کنترل‌شده یک نوازنده فلزی خوب را تولید می‌کنند. آیا تا به حال متالیکا را شنیده اید؟ سپس صدای وانت های هامباک را شنیده اید.

هر یک از انواع پیکاپ می تواند غیرفعال باشد، با تکیه بر تقویت کننده یا پیش آمپلی فایر به سیگنال قدرت کافی برای مفید بودن یا فعال بودن، با باتری داخل گیتار که پیکاپ ها را تغذیه می کند. پیکاپ‌های اکتیو بهتر از پیکاپ‌های غیرفعال در برابر بازخورد مقاومت می‌کنند و با تقویت‌کننده‌های با بهره بالا بهتر کار می‌کنند.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید