مگ بلاگ

چگونه اپل واچ را با آیفون خود جفت کنیم

اپل واچ ها دستگاه های مستقلی نیستند. آنها در اصل آینه آیفون شما هستند. بنابراین، برای بهره مندی کامل از اپل واچ، باید آن را با آیفون جفت کنید. نه یک آی‌پد یا مک، توجه داشته باشید، فقط آیفون‌ها به‌طور یکپارچه با اپل واچ کار می‌کنند.

اگر به تازگی یک اپل واچ دارید و یک آیفون دارید، ممکن است تعجب کنید که چگونه این دو را به هم متصل کنید. متأسفانه، این روش به سادگی اتصال از طریق بلوتوث در تنظیمات یا جفت‌سازی آسان AirPods نیست. اتصال آیفون و اپل واچ برای اولین بار نیاز به یک فرآیند راه اندازی زمان گیر دارد، اما اپل این کار را از طریق اپلیکیشن واچ آیفون آسان می کند.

به غیر از آیفون و اپل واچ، برای تنظیم ساعت هوشمند خود به Apple ID نیاز دارید. علاوه بر این، یک حساب iCloud برای ایمن نگه داشتن ساعت از طریق Find My و Activation Lock و همگام سازی تمام داده های مهم شما بین دو دستگاه ضروری است. سازگاری سیستم عامل و آیفون نیز مهم است. به گفته اپل، watchOS 10 فقط روی آیفون‌های XS و نسخه‌های بعدی iOS 17 کار می‌کند. در نهایت، همه اپل واچ ها روی همه آیفون ها کار نمی کنند. به عنوان مثال، Apple Watch Ultra، Apple Watch Series 8 و Apple Watch SE به آیفون 8 یا بالاتر با iOS 16 یا بالاتر نیاز دارند. اکنون که همه چیزهایی را که نیاز دارید می دانید، وقت آن است که شروع کنید.

چگونه آیفون و اپل واچ را با اپلیکیشن واچ جفت کنیم

قبل از شروع فرآیند، مطمئن شوید که هر دو دستگاه حداقل 50٪ شارژ شده یا در حال شارژ هستند. برای کسانی که می خواهند یک اپل واچ را که قبلاً با دستگاه دیگری جفت شده است جفت کنند، ابتدا راهنمای ما را در مورد نحوه لغو جفت کردن اپل واچ از آیفون بخوانید. اگر به آیفونی که ساعت با آن جفت شده است دسترسی ندارید، راهنمای دیگری در مورد نحوه لغو جفت کردن اپل واچ بدون آیفون داریم.

وقتی آماده شدید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپل واچ را روشن کنید. این یک انیمیشن جفت شدن نمایش می دهد و به شما دستور می دهد که آیفون خود را در نزدیکی ساعت قرار دهید.
 2. آیفون خود را در کنار ساعت قرار دهید تا درخواستی فعال شود که از شما می پرسد آیا می خواهید اپل واچ را راه اندازی کنید یا خیر. اگر این درخواست را مشاهده نکردید، گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید.
 3. روی Continue در اعلان ضربه بزنید، که شما را مستقیماً به برنامه Watch می برد.
 4. Set Up for Myself را انتخاب کنید.
 5. در مرحله بعد، باید اپل واچ و آیفون خود را با نگه داشتن ساعت هوشمند روی دوربین آیفون خود جفت کنید. اگر در انجام این کار مشکل دارید، می‌توانید روی «Pair Apple Watch Manually» ضربه بزنید تا این دو دستگاه با یک کد مرتبط شوند.

چگونه اپل واچ خود را راه اندازی کنیم

به محض اینکه جفت‌سازی انجام شد، می‌توانید فرآیند راه‌اندازی را با ضربه زدن روی دکمه تنظیم اپل واچ در برنامه Watch در آیفون خود شروع کنید.

 1. مچ دست خود را انتخاب کنید: چپ یا راست. این روی جهت گیری ساعت تاثیر می گذارد. وقتی انتخاب کردید روی Continue ضربه بزنید.
 2. برای ادامه با شرایط و ضوابط، روی Agree ضربه بزنید.
 3. اگر اپل واچ قبلاً با آیفون دیگری جفت شده باشد، ممکن است در این مرحله با یک قفل فعال سازی مسدود شود. برای ادامه اپل آیدی و رمز عبور را وارد کنید.
 4. ساعت هوشمند اکنون وارد Apple ID شما می شود. صبر کنید تا تمام شود.
 5. برای امنیت یک رمز عبور اضافه کنید. می‌توانید با ضربه زدن روی Create a Passcode یا یک عدد طولانی با ضربه زدن روی Add a Long Passcode یک عدد 4 رقمی کوتاه بسازید. اگر رمز عبور را نمی‌خواهید، گزینه Don’t Add a Passcode را انتخاب کنید. (فقط بدانید که این ممکن است دستگاه و حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد.)
 6. رمز عبور را دو بار در ساعت وارد کنید.
 7. سوئیچ Bold Text را اگر با آن بهتر می بینید، روشن کنید. همچنین می توانید اندازه متن را با نوار لغزنده روی صفحه افزایش یا کاهش دهید. وقتی تمام شد روی Continue ضربه بزنید.
 8. برای موافقت با فرمان Shared Settings، تأیید را انتخاب کنید.

تنظیمات سلامت، تناسب اندام و نمای برنامه را انتخاب کنید

اکنون وارد نیمه دیگر تنظیمات خود می شوید که شامل سلامتی، تناسب اندام و طرح نمای برنامه می شود.

 1. اختیاری است، اما می‌توانید اطلاعات سلامتی و تناسب اندام خود را وارد کنید. اینها به محاسبات تمرینی دقیق تر کمک می کنند.
 2. مرحله بعدی به شما فرصتی می دهد تا Activity را تنظیم کنید، که نسخه اپل واچ شما از برنامه تناسب اندام آیفون است. اگر بخواهید، همیشه می توانید برای انجام آن بعداً بازگردید.
 3. ردیابی مسیر را انتخاب کنید یا خیر. اپل اطلاعات موقعیت مکانی شما را نمی فروشد، بنابراین اگر می خواهید از ساعت خود برای تمرین استفاده کنید، ممکن است انتخاب خوبی باشد.
 4. انتخاب کنید که آیا می خواهید اعلان هایی برای سلامتی خود داشته باشید یا خیر. ساعت بر اساس روند محاسبه شده سلامتی و تناسب اندام به شما اطلاع می دهد.
 5. برای اپل واچ اولترا، باید انتخاب کنید که می‌خواهید دکمه اکشن شما چه کاری انجام دهد. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید نمای عمقی را هنگامی که تشخیص می‌دهد در زیر آب هستید، داشته باشید.
 6. انتخاب کنید که آیا می خواهید Apple Pay را تنظیم کنید یا خیر.
 7. پس از گزینه های سلامتی خود، باید انتخاب کنید که می خواهید اپل واچ شما چگونه به نظر برسد. از تنظیمات App View، باید بین Grid View و List View یکی را انتخاب کنید. Grid View برنامه های ساعت شما را در قالب شبکه کندو مرتب می کند و شما را مجبور می کند برنامه ها را با نمادها تشخیص دهید. لیست نمای آن را با نام هر برنامه ردیف می کند – اگر با نمادهای برنامه آشنا نیستید مفید است.

پس از انتخاب، ساعت شما شروع به همگام سازی می کند. همگام‌سازی بسته به ساعت، آیفون و هر دو سیستم عامل آن‌ها مدتی طول می‌کشد، بنابراین آن را به پایان برسانید.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید