مگ بلاگ

چگونه ایستگاه فضایی بین المللی را با استفاده از برنامه جدید ناسا تشخیص دهیم

چگونه ایستگاه فضایی بین المللی را با استفاده از برنامه جدید ناسا تشخیص دهیم

ایستگاه فضایی بسیار سریع از آسمان عبور می کند زیرا با سرعت 17500 مایل در ساعت به دور زمین می چرخد. به عنوان یک نقطه قابل مشاهده است زیرا نور خورشید را منعکس می کند، اما در طول روز آسمان آنقدر روشن است که نمی توان آن را دید. بنابراین شما فقط می توانید آن را در سپیده دم یا غروب زمانی تشخیص دهید که نور خورشید به اندازه کافی برای انعکاس آن وجود داشته باشد اما نه آنقدر که آسمان آن را غرق کند. اینکه چند وقت یک‌بار می‌توانید آن را از زمین بگیرید بستگی به زمان تاریک شدن هوا و زمانی که ایستگاه از روی شما می‌گذرد، دارد، که ناسا می‌گوید که می‌تواند از چندین بار در هفته تا فقط یک بار در ماه متفاوت باشد.

این برنامه به شناسایی ایستگاه با استفاده از یک رابط واقعیت افزوده با قطب نما کمک می کند تا به شما کمک کند برای دیدن ایستگاه در جهت درست قرار بگیرید، و همچنین اعلان هایی را برای زمانی که امکان مشاهده فرصت ها بر اساس موقعیت مکانی شما امکان پذیر است، ارائه می دهد. اگر با استفاده از تلفن خود از ایستگاه عکس یا ویدیو می گیرید، راهی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر خود با استفاده از برنامه نیز وجود دارد.

رابین گاتنز، مدیر ایستگاه فضایی بین‌المللی ناسا، می‌گوید: «حتی پس از 23 سال حضور مداوم انسان در ایستگاه فضایی بین‌المللی، دیدن ایستگاه در لحظه‌ای که به بالا نگاه می‌کنید، فوق‌العاده هیجان‌انگیز است. “آزمایشگاه در مداری که همچنان مزایای منحصر به فرد و ملموس بسیاری را برای بشریت ارائه می کند، واقعاً دور از دسترس نیست.”

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش