مگ بلاگ

چگونه این فضانورد ناسا به طور تصادفی یک رکورد فضایی را شکست

چگونه این فضانورد ناسا به طور تصادفی یک رکورد فضایی را شکست

از شانس و اقبال، ایستگاه فضایی بین‌المللی دو فضاپیما را لنگر انداخت. جدای از سایوز منهدم شده، SpaceX Crew Dragon – اولین کشتی تجاری با خدمه که در ISS (در سال 2020) پهلو گرفت – نیز آنجا بود.

ناسا و روسکوموس تصمیم گرفتند که یک سایوز جدید ارسال شود، که بدیهی است که یک شبه اتفاق نمی افتد. بنابراین، در صورتی که خدمه ISS مجبور به تخلیه شوند، یک طرح موقت اضطراری طراحی شد. این “طرح” شامل بستن یک صندلی موقت در داخل اژدهای خدمه … با بند است. فرانک روبیو سوار بر ریل اسپیس ایکس می شد، در حالی که سرگئی پروکوپیف و دیمیتری پتلین با سایوز آسیب دیده بازگشتند. اما بدون خطر نیست زیرا دمای هوا می تواند در هنگام ورود مجدد به 122 درجه فارنهایت برسد.

خوشبختانه، هیچ کس مجبور نشد با صندلی شلوار خود (در آتش) به خانه پرواز کند، اما این ساعت به اقامت طولانی روبیو در ایستگاه فضایی بین‌المللی ادامه داد. در 25 فوریه 2023، سایوز MS-23 وارد شد. چیزی که با آن فضاپیمای جدید همراه نشد، خدمه امدادی بود که تا زمانی که سایوز ام اس-24 آماده نشود، آماده نبود.

و آن روز بالاخره (تقریبا) فرا رسید. سایوز MS-24، کامل با خدمه جدید متشکل از فضانورد ناسا، لورال اوهارا و فضانوردان روسکونکو، اولگ کونوننکو و نیکولای چوب — قرار است در روز جمعه، 15 سپتامبر 2023 پرتاب شود. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود (و همه ما می دانیم) چقدر خوب پیش رفته است)، روبیو در 27 سپتامبر، با گذراندن 371 روز در فضا، نه تنها طولانی‌ترین ماموریت مستمر یک فضانورد آمریکایی، بلکه اولین ماموریتی است که بیش از یک سال را در فضا سپری کرده است.

تفاوت های بزرگ چیست؟

تفاوت های بزرگ چیست؟

از نظر کیفیت کلی ویدیو، GoPro Hero 11 و 12 کمابیش یکسان هستند و هر دو قادر به فیلمبرداری 5.3k 60 فریم بر ثانیه هستند. هر دو دستگاه دارای سه میکروفون داخلی با پشتیبانی اضافی