مگ بلاگ

چگونه تشخیص دهیم که سوراخ لاستیک شما برای رفع آن خیلی بزرگ است؟

چگونه تشخیص دهیم که سوراخ لاستیک شما برای رفع آن خیلی بزرگ است؟

وزارت حمل و نقل دستورالعمل هایی را با پیروی از توصیه های کارشناسان صنعت تنظیم کرده است که چه اندازه سوراخ ها را می توان و باید اصلاح کرد. انجمن تولیدکنندگان تایر ایالات متحده توصیه می کند که قطر سوراخ هرگز نباید بیشتر از یک چهارم اینچ باشد (قانون یک چهارم اینچ). صدمات لاستیک که قابل تعمیر هستند فقط روی آج تاثیر می گذارد و بین شیارهای بیرونی شانه باقی می ماند.

در حالی که بستن سوراخ یا وصله زدن به تنهایی می تواند به ماندگاری لاستیک برای مدت طولانی تری کمک کند، اینها لزوما راه حل های طولانی مدت نیستند. بهترین و توصیه شده برای تعمیر لاستیک، استفاده از ترکیبی از دوشاخه برای پر کردن سوراخ و وصله برای آب بندی آن است. اما قبل از انجام این کار، لاستیک باید از خودرو پیاده شود و برای آسیب بیشتر بررسی شود – تا زمانی که لاستیک هنوز به ماشین متصل است، هیچ تعمیری نباید انجام شود.

همچنین، تعمیر لاستیک ها، مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، نمی توانند با هم همپوشانی داشته باشند. اگر تایرهای شما در مناطقی که به هم می رسند آسیب دیده است، آن لاستیک باید دور انداخته شود. فرقی نمی کند که آسیب ها هر دو الزامات قانون یک چهارم اینچ را برآورده کنند. لاستیک ها در حال حاضر به طور غیر قابل برگشت ناایمن تلقی می شوند.

نادیده گرفتن این روش می تواند دلیل اصلی خرابی لاستیک باشد، وضعیت خطرناکی که ممکن است زندگی شما را تهدید کند. همچنین، هنگامی که از لاستیک وصله شده استفاده می کنید، سعی کنید تا جایی که می توانید فشار لاستیک را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تعمیر باقی مانده است.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید