مگ بلاگ

چگونه خورشید از ارتباط ناسا با ربات های مریخ خود جلوگیری می کند

چگونه خورشید از ارتباط ناسا با ربات های مریخ خود جلوگیری می کند

در حالی که خورشید بین زمین و مریخ قرار دارد، سیگنال‌های ارسال شده از سوی ناسا به مریخ نوردها و مدارگردها ممکن است قطع شود یا به شکل دیگری مختل شود و به طور بالقوه به تجهیزات ظریف و گران قیمت آسیب برساند. این ویدئو از آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا توضیح می‌دهد که چگونه دانشمندان با ارسال دستورالعمل‌های کافی برای مشغول نگه داشتن مریخ نوردها در طول این پدیده، برای اتصال خورشیدی برنامه‌ریزی می‌کنند. هر اطلاعاتی که در طول استراحت جمع‌آوری می‌شود، زمانی که خورشید از مسیر خارج شد، برای انتقال ذخیره می‌شود. این پیوند خاص از 11 نوامبر آغاز شد و تا 25 نوامبر ادامه خواهد داشت.

اتصال خورشیدی همچنین به دانشمندان پرمشغله ناسا اجازه می دهد تا مدتی از کار بسیار مورد نیاز را از کار بیندازند. وب سایت ناسا توضیح می دهد که کارکنان چگونه دوره بحرانی را مدیریت می کنند. مهندسان در اجازه دادن به فضاپیماها به تنهایی ماهر شده اند. قبل از اتصال خورشیدی، تیم ماموریت هر گونه دستور لازم را ارسال می کند. بسیاری آن را زمان مناسبی برای گرفتن چند روز تعطیلات شایسته می دانند.

زمان‌بندی این اتصال خاص خورشیدی همچنین به کارکنان ناسا این امکان را می‌دهد که روز شکرگزاری را در خانه با خانواده‌هایشان بگذرانند، نه اینکه در کنار مانیتورهای رایانه جمع شوند و داده‌های ارسال شده از فاصله بیش از 235 میلیون مایلی را بررسی کنند.