مگ بلاگ

چگونه دانشمندان قصد دارند اعماق مرموز زیر یخ قطب جنوب را کاوش کنند

چگونه دانشمندان قصد دارند اعماق مرموز زیر یخ قطب جنوب را کاوش کنند

در ابتدا، رمزگشایی نام نسبتاً گیج کننده ای که محققان برای کاوشگر خود انتخاب کرده اند، مهم است. در حالی که “Triple” در TRIPLE-nanoAUV 2 مخفف “فناوری برای نفوذ سریع یخ و اکتشاف دریاچه زیر یخچالی” است، بیت AUV مخفف “خودروی زیرآبی خودکار” است – با بیت “نانو” که اندازه نسبتاً کوچک آن را توصیف می کند.

TRIPLE-nanoAUV 2 که فقط 50 سانتی متر طول و 10 سانتی متر ضخامت دارد، فقط کمی بزرگتر از یک اسباب بازی معمولی است. اندازه کوچک AUV یک ضرورت بود زیرا باید از طریق یخ به عنوان محموله درون یک کاوشگر ذوب منتقل شود. این کاوشگر ذوب برای ذوب یخ های یخ زده و ایجاد مسیری برای رسیدن AUV به آب های زیر یخبندان ضروری است.

AUV خود با باتری ها، همراه با مجموعه ای از ابزارها و حسگرهایی که برای جستجوی نشانه های حیات و جمع آوری نمونه طراحی شده اند، تغذیه می شود. هنگامی که AUV به عمق مورد نظر رسید، روشن می شود و با یک بار شارژ می تواند چندین ساعت کار کند.

علاوه بر AUV، این تیم همچنین قصد دارد یک ایستگاه لنگرگاه زیر آب را که به طور خاص برای AUV طراحی شده است، لنگر بیاندازد که به عنوان یک ایستگاه اتصال و یک واحد ارتباطی عمل خواهد کرد. سیستم TRIPLE-nanoAUV 2 در بهار سال 2026 طی یک آزمایش میدانی در زیر قفسه یخی قطب جنوب، در نزدیکی ایستگاه Neumayer III آزمایش خواهد شد.

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

فناوری که ماموریت آپولو را موفق کرد

بخشی از فناوری ماموریت آپولو 11 شامل ترانسپوندر S-Band طراحی شده توسط جنرال داینامیکس بود که نیل آرمسترانگ را با بیان این جمله اشتباه بیان کرد: «این یک قدم کوچک برای انسان است، یک جهش