مگ بلاگ

چگونه موریانه ها از طراحی پناهگاه ماه برای ماموریت آرتمیس ناسا الهام گرفتند

چگونه موریانه ها از طراحی پناهگاه ماه برای ماموریت آرتمیس ناسا الهام گرفتند

ناسا مکان‌هایی را که گفته می‌شود یخ در آن‌ها قابل دسترسی است، به صورت استراتژیک در نظر گرفته است. اما در ساخت ایستگاه پایه، آژانس باید جنبه هایی مانند ایمن سازی زیرساخت منبع تغذیه قابل اعتماد، سیستم های دفع زباله، محافظت در برابر آسیب تشعشع، مکان های جامد برای فرود و موارد دیگر را نیز در نظر داشته باشد. انجام این کار کار کوچکی نیست، اما گروهی از روبات‌ها که به طور مستقل مانند حشرات کار می‌کنند و ساختارهای مبتنی بر کیسه‌های شن می‌سازند، می‌تواند یک راه‌حل عملی باشد. این تیم خاطرنشان می کند: «سازه ها حاوی حسگرهایی هستند که به ساخت و ساز کمک می کنند، سپس فضانوردان را از تغییرات شرایط محیطی آگاه می کنند.

تمرکز بر روی پناهگاه های نیمه دائمی ماه قبل از اینکه بتوانیم ایده هایی را برای ساختن معماری بزرگتر و پیچیده تر ماه بررسی کنیم، است. شروع با چیزی به سادگی ساختارهای کیسه شن می تواند به دلایل متعدد، و به خصوص زمانی که شبکه ای از روبات ها می توانند کار را با سهولت نسبی انجام دهند، مسیر بهینه است. الهام گرفتن از موریانه‌ها و تپه‌های عظیم آنها فواید عملکردی مهمی دارد.

این تپه ها بسیار انعطاف پذیر هستند و معماری منحصر به فرد آنها اجازه ورود هوا و همچنین مقررات دما را می دهد. به علاوه، نوع محیط‌های بیابانی مانندی که آنها زنده می‌مانند، مشابه شرایط شدیدی است که فضانوردان در ماه با آن مواجه خواهند شد. شایان ذکر است، ساختار کیسه شن همچنین از ایده کیسه‌های شنی SuperAdobe نادر خلیلی، یک روش معماری کم‌هزینه برنده جوایز است که بر شن و ماسه مرطوب پر شده در کیسه‌ها و مرتب شده در کلاف‌های لایه‌ای که توسط سیم‌های خاردار در کنار هم قرار گرفته‌اند، متکی است.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید