مگ بلاگ

چگونه کامپیوتر بازی خود را اورکلاک کنیم (و خطراتی که باید از آن آگاه باشید)

چگونه کامپیوتر بازی خود را اورکلاک کنیم (و خطراتی که باید از آن آگاه باشید)

پس از انجام تمام تست ها و بررسی ها، زمان شروع افزایش سرعت کلاک اجزای خود است. بسته به نوع و مدل کامپیوتر شما و همچنین سازنده اجزای مختلف شما، فرآیند می تواند کمی متفاوت باشد. با این حال، یک رویه اساسی وجود دارد که بدون توجه به آن تا حد زیادی یکسان می ماند. ابتدا باید وارد BIOS شوید که در آن می توان تنظیمات مختلف سیستم را تغییر داد.

برای این کار باید رایانه شخصی را مجدداً راه اندازی کنید، سپس Delete، F2 یا F10 را هنگام راه اندازی رایانه فشار دهید. دکمه دقیق مورد نیاز شما احتمالا در طول فرآیند راه اندازی مجدد نمایش داده می شود و از شما می خواهد که آن را فشار دهید تا وارد حالت تنظیمات شوید. پس از ورود به بایوس، به منوهای مختلفی دسترسی خواهید داشت که منوهای مناسب معمولاً «OC»، «Overclocking» یا «Advanced» نام دارند.

از اینجا، کاربران می خواهند فقط بر روی چند گزینه تمرکز کنند. ضریب مهم ترین است زیرا این چیزی است که سرعت بلوک پایه را تغییر می دهد. افزایش تدریجی ضریب بهترین گزینه است و سپس می توانید رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید و تست کنید که آیا پایدار است یا خیر. سپس می توانید ولتاژ (Vcore) CPU یا GPU را افزایش دهید تا به پایداری کمک کند، از 1.25 ولت شروع شده و با افزایش های کوچک بین 0.01 ولت و 0.05 ولت افزایش می یابد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید