مگ بلاگ

چگونه یک استیک تلویزیون آتش آمازون آهسته را تعمیر کنیم

دستگاه‌های پخش جریانی می‌توانند راهی مفید برای دسترسی به همه کانال‌ها و سرویس‌هایی باشند که از تلویزیون، فیلم‌ها، برنامه‌های زنده و غیره استفاده می‌کنید. با این حال، گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که عملکرد آنها شروع به کند شدن کرده است. شاید برنامه‌ها به سرعت بارگیری نمی‌شوند، راه‌اندازی آن بیشتر طول می‌کشد، یا چیز دیگری نسبت به قبل به زمان بیشتری نیاز دارد. علامت هرچه که باشد، زمانی که برای مدتی از چنین دستگاهی استفاده می‌کنید، عملکرد کندتر اتفاق غیرمعمولی نیست.

Fire TV Stick آمازون – تقریباً هر مدلی، از مدل اصلی گرفته تا مدل‌های جدید 4K و 4K Max – به همان اندازه مستعد کاهش عملکرد با گذشت زمان است. خوشبختانه، همیشه نشانه این نیست که شما نیاز به خرید جایگزین دارید. در واقع، این احتمال وجود دارد که بتوانید به تنهایی عملکرد بسیار روان‌تری داشته باشید. بنابراین، اگر هنگام باز کردن یا بستن برنامه‌ها، پیمایش در صفحه اصلی یا حتی تماشای ویدیوها متوجه کاهش سرعت یا تأخیر شدید، می‌توانید چند چیز را قبل از استفاده از امور مالی خود امتحان کنید.

عیب یابی اولیه

مانند سایر لوازم الکترونیکی، Fire TV Stick شما ممکن است به دلیل برخی مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری رایج کند شود. فقط به خاطر داشته باشید که این دستورالعمل ها ممکن است بسته به مدل Fire TV Stick (یا سیستم عامل) که استفاده می کنید کمی متفاوت باشد.

 1. Fire TV Stick خود را با باز کردن Settings از صفحه اصلی و سپس انتخاب My Fire TV و سپس Restart مجدداً راه اندازی کنید. گاهی اوقات، بازنشانی تنها چیزی است که نیاز دارید.
 2. Fire TV Stick شما ممکن است فقط به به‌روزرسانی نیاز داشته باشد. تنظیمات را از صفحه اصلی باز کنید، My Fire TV (یا Device & Software) را انتخاب کنید، سپس About را انتخاب کنید و System Update را بررسی کنید.
 3. با باز کردن منوی تنظیمات از صفحه اصلی و سپس انتخاب برنامه‌ها، حافظه پنهان Fire TV Stick خود را پاک کنید تا مقداری حافظه آزاد شود.
 4. مدیریت برنامه های نصب شده را انتخاب کنید، سپس یک برنامه را انتخاب کنید و پاک کردن کش را انتخاب کنید. به منوی قبلی برگردید و برنامه دیگری را برای تکرار فرآیند انتخاب کنید.
 5. برنامه های اضافی یا استفاده نشده می توانند مقداری از حافظه Fire TV Stick (هم ROM و هم RAM) را مصرف کنند – به خصوص اگر در پس زمینه به روز رسانی شوند. برنامه های ناخواسته را حذف کنید تا مقداری از آن حافظه آزاد شود.

اگر به نظر می رسد Fire TV Stick شما هنوز کندتر از قبل کار می کند یا در غیر این صورت عقب مانده است، ممکن است لازم باشد کاری را کمی بیشتر امتحان کنید.

اقدامات شدیدتر

اگر روش‌های عیب‌یابی ساده‌تر نتوانستند Fire TV Stick شما را تعمیر کنند، نگران نباشید. هنوز چند چیز دیگر وجود دارد که می توانید امتحان کنید. می‌توانید جمع‌آوری داده‌ها را خاموش کنید:

 1. برخی از برنامه‌ها ممکن است اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده شما از آنها جمع‌آوری کنند که می‌تواند سرعت کار را کاهش دهد. با باز کردن تنظیمات از صفحه اصلی، آن را خاموش کنید.
 2. Preferences را انتخاب کنید، سپس Privacy Settings را انتخاب کنید و به دنبال گزینه Collect Usage Data بگردید. اگر می گوید روشن است، آن را انتخاب کنید و Turn Off را انتخاب کنید.

یا به‌روزرسانی خودکار برنامه را خاموش کنید:

 1. به‌روزرسانی‌های خودکار برنامه‌ها همچنین می‌توانند سرعت Fire TV Stick شما را کاهش دهند، اما می‌توانید آن‌ها را در منوی تنظیمات (که در صفحه اصلی یافت می‌شود) خاموش کنید.
 2. از Settings، Applications را انتخاب کنید و سپس گزینه Appstore را انتخاب کنید.
 3. گزینه Automatic Updates را پیدا کنید. اگر روشن است، آن را انتخاب کنید تا خاموش شود – خاموش را در زیر نام گزینه در منو خواهید دید.

یا Fire TV Stick خود را به طور کلی بازنشانی کنید:

 1. اگر همه چیز شکست خورد، وقت آن است که بازنشانی کارخانه ای را امتحان کنید. هر دو دکمه Back و Right را در دایره ناوبری فشار دهید و حدود 10 ثانیه نگه دارید.
 2. هنگامی که از شما خواسته شد، برای شروع بازنشانی کارخانه، Continue را انتخاب کنید. در صورت عدم انتخاب در عرض چند ثانیه، بازنشانی نیز آغاز خواهد شد.

به یاد داشته باشید که اگرچه ممکن است برای بالا بردن سرعت Fire TV Stick شما بازنشانی به تنظیمات کارخانه لازم باشد، اما تمام برنامه‌ها و اطلاعاتی که قبلاً ذخیره کرده‌اید حذف و حذف می‌شود. این بدان معناست که شما باید مجدداً همه سرویس‌های مختلفی را که قبلاً استفاده می‌کردید دانلود کرده و دوباره وارد آن شوید.