مگ بلاگ

چیزی که بیش از 100 سال پیش موتور سیکلت اصلی BMW را بسیار باحال کرد

چیزی که بیش از 100 سال پیش موتور سیکلت اصلی BMW را بسیار باحال کرد

اما این داستان در ژانویه 1917 آغاز می شود، زمانی که مکس فریز، یک مهندس 33 ساله، کار خود را در Austro-Daimler ترک کرد (همان شرکتی که Rapp چند سال قبل برای ساخت موتور هواپیما قرارداد بسته بود) و به سرعت توسط BMW ربوده شد. . طولی نکشید که فریز طراح اصلی شرکت شد.

از قضا فریز از موتورسیکلت متنفر بود. انصافاً از ماشین هم متنفر بود. در واقع، او هر چیزی را که هواپیما نبود، «انتقال احمقانه» می دانست. با وجود این نگرش، فرانتس یوزف “کارل” پاپ، که چند سال قبل برای مدیریت شرکت آورده شده بود، به نحوی فریز را متقاعد کرد که موتورهای موتورسیکلت بسازد و به زودی شروع به ساخت آنها برای شرکت های دیگر کرد.

فریز با یک موتور صنعتی قابل حمل شروع به کار کرد و آن را به یک موتور دو سیلندر چهار زمانه باکسر 486 سی سی (معروف به M2B15) تبدیل کرد که متعاقباً توسط Victoria Werke AG در نورنبرگ و همچنین BFW استفاده شد (آنها را به خاطر دارید؟) جایی که گوستاو اتو (او را به خاطر دارید؟) روی دوچرخه بزرگی به نام هلیوس کار می کرد.

در نوامبر 1922، پاپ به فریز دستور داد تا اولین دوچرخه نشان دار BMW را بسازد. چهار هفته بعد، فریز با استفاده از دانشی که از سال‌ها ساخت موتور هواپیما به‌دست آورده بود، نسخه‌ای با مقیاس کامل به نام R32 را طراحی کرد که با موتور دوقلوی باکسر مشخص BMW تبدیل شد.

(تصویر ویژه توسط Arnaud 25 از طریق Wikimedia Commons | برش و مقیاس بندی شده | CC BY-SA 4.0)

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید