مگ بلاگ

چیست و چه کاربردی دارد؟

چیست و چه کاربردی دارد؟

کارت‌های TF یا کارت‌های microSD نوعی کارت حافظه دیجیتال هستند که برای ذخیره اطلاعات دیجیتال استفاده می‌شوند. انجمن SD که کارت‌های TF را به‌عنوان کارت‌های میکرو اس‌دی تغییر نام داد، آن‌ها را با استاندارد رایج «SD» همسو کرد و به آن‌ها امکان استفاده در طیف وسیعی از دستگاه‌های الکترونیکی را داد. بزرگترین نقطه فروش کارت TF اندازه کوچک آنها بود که فقط 15mm x 11mm x 1mm بود. این ابعاد به این معنی بود که ذخیره‌سازی آن‌ها آسان است و می‌توان آن‌ها را در دستگاه‌های قابل حمل مانند گوشی‌های هوشمند، دوربین‌های اکشن و فناوری‌های پوشیدنی استفاده کرد.

با این حال، این اندازه کوچک ظرفیت ذخیره سازی کارت TF را محدود نمی کند، که معمولاً از 4 گیگابایت تا 256 گیگابایت متغیر است، با برخی از کارت های با ظرفیت افزایش یافته که می توانند بیش از 1 ترابایت داده را ذخیره کنند. کارت‌های TF همچنین سرعت انتقال سریعی دارند، بنابراین کاربران مجبور نیستند زمانی طولانی منتظر بمانند تا داده‌هایشان به کارت منتقل شود، که مخصوصاً هنگام انتقال فایل‌های بزرگ مانند ویدیوهای با کیفیت بالا یا بازی‌های ویدیویی مفید است. می‌توانید سرعت یک کارت TF را بر اساس رتبه‌بندی سرعت آن تعیین کنید: کلاس 2، 4، 6، و 10، که کارت‌های کلاس 10 سریع‌ترین و کارت‌های کلاس 2 کندترین هستند.

کارت‌های TF به طول عمر خود معروف هستند، کارت‌های معمولی می‌توانند داده‌ها را تا 10 سال ذخیره کنند و به کاربران این امکان را می‌دهند که با خیال راحت و ایمن داده‌های مهم را بدون نگرانی از دست دادن آن‌ها ذخیره کنند. آنها همچنین در مقایسه با سایر گزینه های ذخیره سازی نسبتا ارزان هستند و قیمت ها در طول سال ها کاهش یافته است، حتی با افزایش ظرفیت ذخیره سازی آنها.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید