مگ بلاگ

کاربران آیفون 14 به تازگی یک مزیت SOS اضطراری غیرمنتظره دریافت کردند

کاربران آیفون 14 به تازگی یک مزیت SOS اضطراری غیرمنتظره دریافت کردند

اپل در ابتدا Emergency SOS را تنها به مدت یک سال به صورت رایگان ارائه کرد و تاکنون، این شرکت هزینه پشتیبانی از اتصال ماهواره‌ای را روی دستگاه‌های سری آیفون 14 و 15 ارائه کرده است. اما به نظر می رسد اپل نظر خود را تغییر داده است و آن را تا یک سال دیگر بدون هیچ هزینه اضافی عرضه خواهد کرد.

در سمت اندروید اکوسیستم، ما CAT با پشتیبانی گروه Bullit را داریم که اتصال ماهواره‌ای اضطراری را در تلفن‌های مقاوم خود ارائه می‌دهد. با این حال، به کاربران این امکان را می دهد که نه تنها به خطوط فوری اضطراری، بلکه به هر یک از مخاطبین خود از طریق پیوند ماهواره ای پیامک ارسال کنند. با این حال، آنها باید یک طرح جداگانه برای آن تسهیلات بخرند.

خروج کوالکام از بازی پس از از بین بردن برنامه‌های Snapdragon Satellite قطعاً یک شکست بود، اما MediaTek در حال کار با شرکای خود برای فعال کردن اتصال مبتنی بر ماهواره برای تلفن‌های اندرویدی است. AST SpaceMobile اخیراً با موفقیت اولین تماس صوتی 5G جهان را از طریق یک شبکه ماهواره ای با استفاده از یک تلفن معمولی آزمایش کرد.

اسپیس ایکس می خواهد یک قدم فراتر برود. این شرکت اخیراً با T-Mobile همکاری کرده و اعلام کرده است که مشتریان Magenta Carrier برای اتصال تلفن های خود به شبکه ماهواره ای Starlink نیازی به سخت افزار خاصی ندارند. ظرف چند سال آینده، SpaceX امکان تماس، ارسال پیامک و مرور اینترنت را به مشترکین T-Mobile می دهد.

تفاوت های بزرگ چیست؟

تفاوت های بزرگ چیست؟

از نظر کیفیت کلی ویدیو، GoPro Hero 11 و 12 کمابیش یکسان هستند و هر دو قادر به فیلمبرداری 5.3k 60 فریم بر ثانیه هستند. هر دو دستگاه دارای سه میکروفون داخلی با پشتیبانی اضافی