مگ بلاگ

کدام تراشه جدید برای مک بعدی شما بهترین است؟

کدام تراشه جدید برای مک بعدی شما بهترین است؟

گفته می‌شود که M3 Pro و نسخه Max آن با پردازنده گرافیکی نسل بعدی عرضه می‌شوند که نه تنها 65 درصد سریع‌تر از نسل M1 است، بلکه تقریباً دو برابر مصرف انرژی دارد. به لطف فناوری جدید Dynamic Caching مرتبط با موتور گرافیکی، اپل ادعا می کند که پردازنده های سری M3 کنترل دقیق تری بر تخصیص حافظه ارائه می دهند.

این شرکت می‌گوید این فناوری پردازنده گرافیکی را عمیق‌تر به جریان کار می‌برد و در نتیجه عملکرد کار را افزایش می‌دهد. تخصیص منابع هوشمند مشکل است، و زمانی که GPU قدرت شلیکی را که می تواند ارائه نمی دهد، کاربران با گلوگاه عملکردی مواجه می شوند که تجربه را در کارهای خلاقانه و همچنین بازی بدتر می کند.

در چند سال گذشته، اپل با ابتکاراتی مانند Metal API و آوردن بازی‌های درجه یک کنسول به پلتفرم iOS، توجه خود را به سمت بازی معطوف کرده است. این بار، اپل با اضافه کردن پشتیبانی از ردیابی پرتو با شتاب سخت افزاری، یک گام بزرگ دیگر با سری M3 برداشته است. برای افراد ناآشنا، این یک سیستم رندر گرافیکی است که امکان به تصویر کشیدن سایه های واقعی تر و بازتاب های دقیق در بازی ها را فراهم می کند.

اجرای آن در وهله اول کاملاً نیازمند منابع است، در حالی که همتای مبتنی بر نرم افزار آن در بهترین حالت نتایج متزلزلی ارائه می دهد. با ورود ردیابی پرتوهای سخت‌افزاری بر روی پردازنده‌های کلاس M3، اپل قدرت بیشتری را در دست توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا بدون نگرانی در مورد محدودیت‌های سخت‌افزاری، تجربه‌های بصری بهتری را در بازی‌ها ایجاد کنند.

تویوتا تا رسیدن به خودروهای برقی کامل کند بود اما این کانسپت‌های جدید نشان می‌دهند که کار تمام شده است

تویوتا تا رسیدن به خودروهای برقی کامل کند بود اما این کانسپت‌های جدید نشان می‌دهند که کار تمام شده است

بعدی تویوتا اسپورت کراس اوور مفهومی است، یک کراس اوور شیک و پرسرعت که سعی می‌کند بهترین‌های EV6 کیا را با زیبایی‌شناسی اغراق‌آمیز LED و خطوط تیز تقلید کند. به نظر می رسد این خودروساز