مگ بلاگ

کدام پیشرانه پیچیده تر است؟

کدام پیشرانه پیچیده تر است؟

به سادگی با بیرون زدن کاپوت یک وسیله نقلیه ICE، به راحتی می توان متوجه شد که این یک سیستم فوق العاده پیچیده است. در حالی که فناوری موتورهای احتراق داخلی از زمان شروع به کار به شدت بهبود یافته است، اما هرگز از پیچیدگی آن‌ها کم نشده است. از استارت و کاربراتور گرفته تا پیستون ها و سوپاپ ها، یک موتور احتراق داخلی حاوی هزاران قطعه است که بسیاری از آنها بخشی از پیشرانه هستند.

موتور، گیربکس، میل محرک، محورها و دیفرانسیل ها در پیشرانه خودروهای ICE گنجانده شده است. بدیهی است که موتور قلب همه چیز است، زیرا همه چیز از آنجا شروع می شود. موتور از طریق پیستون‌های متحرک، انرژی زیادی تولید می‌کند و آن را به گیربکس منتقل می‌کند، جایی که می‌تواند مقدار مناسبی نیرو را به چرخ‌ها بفرستد.

محورها بیشتر از نگه داشتن چرخ ها به شاسی وسیله نقلیه انجام می دهند. آنها می چرخند و قدرت را از گیربکس به چرخ ها نیز منتقل می کنند. دیفرانسیل ها به خودروها کمک می کنند تا گوشه ها را به درستی گرد کنند، زیرا به هر چرخ اجازه می دهد با سرعت متفاوتی از یکدیگر بچرخد.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟
5 راه برای دانلود فیلم در اندروید

5 راه برای دانلود فیلم در اندروید

فیلم‌هایی که از طریق YouTube کرایه یا خریداری می‌شوند نیز تا زمانی که به همان حساب وارد شده باشید، می‌توانند از Google TV نیز دسترسی داشته باشند. اما در حالی که ممکن است چنین باشد،

آماده خارج از جاده، اگر هستید

آماده خارج از جاده، اگر هستید

این سرگرمی اطلاعاتی بر روی یک صفحه نمایش لمسی قابل توجه 13.4 اینچی، با پشتیبانی بی‌سیم Apple CarPlay و Android Auto، به‌علاوه یک پد شارژ بی‌سیم تلفن در کنسول مرکزی ارائه می‌شود. دسترسی به Google