مگ بلاگ

کدام کیفیت صدای بهتری دارد؟

کدام کیفیت صدای بهتری دارد؟

اگر موسیقی زیادی گوش می دهید، از قبل می دانید که Spotify محبوب ترین سرویس استریم در بازار است. این شرکت سوئدی شیوه کشف و مصرف موسیقی را متحول کرد و از سوپ اولیه رقبای دیگر مانند پاندورا و راپسودی بیرون آمد و به یک نام آشنا تبدیل شد. در حالی که رقبای فعلی آن مانند Apple Music و YouTube Music Google به شرکت هایی متصل هستند که جریان درآمد اصلی آنها از محصولات دیگر می آید، Spotify مترادف با تجارت موسیقی است.

Spotify علاوه بر کاتالوگ گسترده آهنگ‌های خود، سرمایه‌گذاری زیادی روی پادکست‌ها نیز انجام داده است و اکنون در حال گسترش به سمت کتاب‌های صوتی است. اما بزرگترین مزیت آن الگوریتم توصیه آن است. Spotify همچنان به توسعه هوش مصنوعی خود با محصولاتی مانند AI DJ ادامه می دهد که به کاربران یک ایستگاه رادیویی بی پایان می دهد که برای علایق آنها ساخته شده است. Spotify همچنین سخت کار کرده است تا گوش دادن را آسان کند، زیرا تقریباً در هر پلتفرمی که فکرش را بکنید در دسترس است، از جمله Android، iOS، MacOS، Windows، PlayStation، Xbox، Roku، Google TV و موارد دیگر.

با این حال، وقتی صحبت از کیفیت صدا به میان می آید، Spotify کاملاً بی احساس است. در تلفن همراه، کیفیت صدای آن با استفاده از کدک Ogg Vorbis با اتلاف به 320 کیلوبیت بر ثانیه می رسد که تقریباً با کیفیت CD برابری می کند. شنیدنی است، اما نمی‌تواند به‌خوبی برای جمعیت علاقه‌مندان به صدا جواب دهد. با این حال، در رایانه‌های رومیزی، Spotify از یک کدک AAC استفاده می‌کند که بالاتر از آنچه شرکت می‌گوید معادل 256 کیلوبیت بر ثانیه است، در این مرحله کسانی که تجهیزات پخش مناسبی دارند، فقدان کیفیت قابل توجهی را خواهند شنید.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید