مگ بلاگ

گیربکس دستی تقلبی تویوتا برای خودروهای برقی چگونه کار می کند

گیربکس دستی تقلبی تویوتا برای خودروهای برقی چگونه کار می کند

تیم استیونز از Ars Technica این شانس را داشت که یک Lexus EV با گیربکس دستی مصنوعی طراحی شده توسط مهندس تویوتا، Isami Yoichiro، که حق امتیاز این سیستم را دارد، رانندگی کند.

طبق گزارش ها، شیفتر شش سرعته فنری شبیه به نمونه موجود در GR Yaris و GR Corolla است که با گیربکس های دستی سنتی عرضه می شوند.

سه پدال و شیفتر در لکسوس EV نیز تا حدودی به کنسول‌هایی نزدیک هستند که سال‌ها در میان علاقه‌مندان به شبیه‌سازهای مسابقه‌ای محبوب بوده‌اند. علیرغم عدم اتصال به چرخ دنده های واقعی، استیونز با خودرویی که در پیست آزمایشی تویوتا توکیو رانندگی می کرد، احساس ارتباط عمیقی داشت.

استیونز حتی توانست عمداً با انداختن ناگهانی کلاچ خودرو را متوقف کند، اگرچه او نوشت که “از نظر فیزیکی مطلقاً هیچ اتفاقی در داخل ماشین نیفتاده است. صدای بلند شدن، خاموش شدن صدای موتور و چشمک زدن قرمز نشانگر دنده همه به نرم افزار مربوط می شوند. همه‌اش شبیه‌سازی شده‌اند، همه جعلی هستند، اما من را به همان اندازه به خنده انداخت.»

استیونز همچنین خاطرنشان کرد که این خودرو به تکنیک های رانندگی نه چندان ماهرانه پاسخ می دهد. او نوشت: «وقتی به طرز ناشیانه‌ای دنده را پایین آوردم، وقتی از کلاچ بیرون آمدم، ماشین تکان خورد. وقتی دور موتور را تنظیم کردم، همه چیز نرم‌تر بود.»

(تصویر ویژه توسط Vauxford از طریق Wikimedia Commons | برش و مقیاس شده | CC BY 4.0)

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید