مگ بلاگ

یک خودروی مفهومی کلیدی از تاریخچه هیوندای به سختی بازسازی شده است

یک خودروی مفهومی کلیدی از تاریخچه هیوندای به سختی بازسازی شده است

پونی کوپه یک خودروی فوق العاده مهم برای هیوندای بود و یکی از دلایل اصلی شناخته شدن این برند در سراسر جهان است. اگرچه این خودرو هرگز راهی ایالات متحده نشد، اما به عنوان پیشروی هیوندای برای شروع فروش خودرو در سطح جهانی عمل کرد. پونی تولیدی، با الهام از این مفهوم، به اولین خودروی تولید شده در کره تبدیل شد و موفقیت هیوندای در آن زمان با نجات کره از یک فاجعه اقتصادی خاص در دهه‌های پس از جنگ کره شناخته شد.

Euisun Chung، رئیس گروه هیوندای موتور می گوید: “با وجود محیط صنعتی ضعیف در دهه 1970، پدربزرگ من و رئیس موسس هیوندای جو-یونگ چانگ قلب و روح خود را برای بازسازی اقتصاد کره و بهبود زندگی مردم آن پس از آن سرمایه گذاری کردند. جنگ ویرانگر کره. او سرانجام به دیدگاه خود مبنی بر تبدیل کره به کشوری قادر به توسعه وسایل نقلیه خود با کمال پی برد. من صمیمانه تشکر می کنم از همه افرادی از ایتالیا و کره که نقش مهمی در موفقیت پونی داشتند.”

برای بسیاری از مردم، هیوندای پونی کوپه بازسازی شده، یکی از نمادین ترین خودروهای مفهومی دهه 1970 است. برای هیوندای، این یادبودی است برای همه چیزهایی که این برند برای تبدیل شدن به غول امروزی پشت سر گذاشته است.