مگ بلاگ

10 اختراع ناسا که هنوز استفاده می شود

10 اختراع ناسا که هنوز استفاده می شود

ماه سرد، خشن و بی دعوت است. در میان بسیاری از دلایلی که ما در حال حاضر در مستعمرات کوچک آن بالا زندگی نمی کنیم، دما است که می تواند به 250 درجه فارنهایت در روز و -208 در شب برسد. چنین دماهایی نه تنها برای افرادی که در آن محیط‌ها کار می‌کنند، بلکه برای تجهیزات آن‌ها نیز به مقدار باورنکردنی سازگاری و عایق نیاز دارند.

ورقه مایلار آلومینیومی، فویل براقی که در بسیاری از وسایل نقلیه فضایی و لباس‌ها می‌بینیم، فوق‌العاده نازک و سبک است و برای سفرهای فضایی ایده‌آل است. سمت براق آن گرما را منعکس می کند یا آن را در داخل به دام می اندازد و از ورق ها می توان برای عایق نیز استفاده کرد.

در اینجا روی زمین، دوندگان و کوهنوردان اغلب از پتوهای ساخته شده از این ماده به دلیل سبک وزن، حفظ گرمای باورنکردنی و ردپای کوچک در هنگام تا شدن استفاده می کنند. ورق پلاستیکی با روکش فلزی نازک گرمای بدن را به دام می اندازد و در عین حال مانع از خنک شدن سطح پوست توسط باد می شود و اساساً با گرمایی که بدن به طور فعال از بدن خارج می شود گرم نگه می دارد.

برای فعالیت های خارج از منزل، اگر یک کمپینگ یا کوهنورد در بیابان گم شود، صفحه بازتابنده به عنوان یک ابزار سیگنال دهی عمل می کند. این پتوها همچنین معمولاً در کیت های اضطراری EMT، مسافرتی و طبیعت بیابانی به دلیل توانایی آنها در گرم نگه داشتن افراد در حالی که فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و وزن بسیار کمی اضافه می کنند، گنجانده می شوند.