مگ بلاگ

10 تا از بهترین دوربین های نقطه ای و فیلمبرداری که می توانید همین الان بخرید

10 تا از بهترین دوربین های نقطه ای و فیلمبرداری که می توانید همین الان بخرید

مینولتا TC-1 یکی دیگر از کلاسیک های فرقه ای در میان علاقه مندان به دوربین های نقطه و عکس است و دلیل خوبی هم دارد. دارای لنز بی عیب و نقصی است که عکس های واضح و بد خلق می گیرد و شما به سختی مجبور به انجام کاری جز فشار دادن دکمه شاتر هستید.

این دوربین با لنز Minolta G Rokkor 38mm f/3.5 و منظره یاب تصویر واقعی با بزرگنمایی 0.4 برابر تزئین شده است. برخلاف بسیاری از دوربین های دیگر، دوربین Minolta TC-1 تنظیمات فوکوس و نوردهی کاملاً قابل تنظیم را ارائه می دهد. 22 تنظیمات فوکوس منطقه دستی و چهار تنظیمات مختلف دیافراگم برای بازی وجود دارد (f/3.5، 5.6، 8، و 16).

اگر بخواهید چند تنظیمات را انتخاب کنید و آن‌ها را رها کنید، احتمالاً عکس‌هایتان همچنان عالی خواهند بود. اما Minolta TC-1 به شما انعطاف پذیری می دهد تا تنظیمات مختلف را به هم بزنید و ببینید کدام ترکیب فوکوس و نوردهی را ترجیح می دهید.

اگر این دوربین همان دوربینی است که توجه شما را به خود جلب کرده است، آماده باشید که کمی برای آن صرفه جویی کنید. با وجود عرضه تقریبا 30 سال پیش، یک Minolta TC-1 کارکرده می تواند به راحتی از 900 دلار تا بیش از 2000 دلار در eBay قیمت داشته باشد. باور کنید یا نه، این قیمت خیلی دور از قیمت اصلی عرضه آن در حدود 990 دلار در سال 1996 نیست، که امروز تقریباً 1900 دلار است.