مگ بلاگ

10 تا از جالب ترین سوپراسپرت های اروپایی با موتورهای آمریکایی

10 تا از جالب ترین سوپراسپرت های اروپایی با موتورهای آمریکایی

آلخاندرو دی توماسو شرکت همنام خود را در سال 1959 در مودنا ایتالیا تأسیس کرد و در ابتدا بر روی ساخت اتومبیل های مسابقه تمرکز داشت. این خودروهای اولیه موفق بودند و متعاقباً توجه یکی از کارول شلبی را به خود جلب کردند که با DeTomaso قراردادی برای ساخت یک ماشین اسپورت جدید برای مسابقات Can-Am جلب کرد. شلبی به دنبال جانشینی برای خودروی مسابقه‌ای کبرا خود بود که ترکیبی معروف از شاسی خودروهای اسپرت بریتانیایی و موتور قدرتمند فورد V8 بود. در نهایت، پروژه De Tomaso/Shelby پس از ساخت تنها یک نمونه اولیه از بین رفت، اما راه را برای De Tomaso هموار کرد تا ابرخودروی خود را با فرمولی مشابه به بازار عرضه کند.

اولین خودروی جاده‌ای دی توماسو با موتور V8، مانگوستا بود، اما جانشین مانگوستا، پانترا، موفق‌ترین خودرو بود. پانترا که از طریق شراکت با فورد در آمریکا فروخته شد، توسط چهره‌های مشهوری از جمله الویس پریسلی هدایت می‌شد که یک بار وقتی خودروی خود را روشن نکرد، شلیک کرد. قابلیت اطمینان یک موضوع ثابت برای پانتراس های اولیه بود و مسائل الکتریکی و زنگ زدگی رایج بود.

علیرغم ایراداتش، پانترا از یک دوره تولید بسیار طولانی برخوردار بود، که در سال 1970 شروع شد و در سال 1993 به پایان رسید. قرارداد با فورد تنها تا سال 1975 ادامه داشت و پس از آن، بیشتر پانتراها در اروپا به جای آمریکا فروخته شدند. با این حال، همه آنها همچنان دارای یک فورد V8، یک کلیولند در اتومبیل های اولیه بودند و نمونه های بعدی به ویندزور تغییر یافتند. قدرت خروجی بر اساس سال و منطقه متفاوت بود و قوی ترین نمونه ها نزدیک به 400 اسب بخار نیرو تولید می کردند.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟
5 راه برای دانلود فیلم در اندروید

5 راه برای دانلود فیلم در اندروید

فیلم‌هایی که از طریق YouTube کرایه یا خریداری می‌شوند نیز تا زمانی که به همان حساب وارد شده باشید، می‌توانند از Google TV نیز دسترسی داشته باشند. اما در حالی که ممکن است چنین باشد،

آماده خارج از جاده، اگر هستید

آماده خارج از جاده، اگر هستید

این سرگرمی اطلاعاتی بر روی یک صفحه نمایش لمسی قابل توجه 13.4 اینچی، با پشتیبانی بی‌سیم Apple CarPlay و Android Auto، به‌علاوه یک پد شارژ بی‌سیم تلفن در کنسول مرکزی ارائه می‌شود. دسترسی به Google