مگ بلاگ

10 تا از مشهورترین مهندسانی که جهان می شناسد (و آنچه که انجام داده اند)

10 تا از مشهورترین مهندسانی که جهان می شناسد (و آنچه که انجام داده اند)

برخی از بزرگترین اصول سیاسی، ریاضی و مهندسی در دوران باستان متولد شده اند و تعداد کمی از مهندسان میراثی بزرگتر از ارشمیدس از خود به جای گذاشته اند. این ریاضیدان، ستاره شناس، فیزیکدان، مهندس و مخترع مشهور بسیاری از اصول رایج ریاضیات را کشف کرد و چندین اختراع مفید خلق کرد.

ارشمیدس در حدود 290 قبل از میلاد در سیراکوز، سیسیل، که در آن زمان مستعمره یونان بود، به دنیا آمد. در حالی که تمدن یونان ریاضی دانان و فیلسوفان برجسته بسیاری را به وجود آورد، ارشمیدس در تبدیل ایده های خود به استفاده عملی ماهر بود. پس از تحصیل در مرکز فکری اسکندریه، مصر، با ریاضیدان برجسته اراتوستن (که برای اولین بار محیط زمین را به طور دقیق محاسبه کرد)، ابتدا برای طراحی ماشین های جنگی شناخته شد.

این سلاح‌های اولیه شامل منجنیق، پنجه غول‌پیکری بود که می‌توانست گالی‌های رومی را از اقیانوس کنده و روی صخره‌ها بکوبد، و سیستمی از آینه‌ها که می‌توانست پرتوهای خورشید را روی کشتی‌ها متمرکز کند، سرنشینان آن‌ها را کور کرده و آنها را به آتش بکشد. با این حال، اختراعات ماندگارتر ارشمیدس ماهیت عملی و آموزشی بیشتری داشت.

اختراعات بعدی شامل پیچ ارشمیدس، یک دستگاه چرخشی بود که می توانست آب را از طریق لوله برای آبیاری و اهداف دیگر بالا ببرد. همچنین شناخته شده است که او یک مدل کاری ابداع کرده است که حرکات سیارات را در منظومه شمسی بازسازی می کند. از این رو، به طور گسترده تصور می شود که ارشمیدس مکانیزم آنتی کیترا، اولین کامپیوتر آنالوگ شناخته شده را طراحی کرد که توسط غواصان اسفنجی در اوایل قرن بیستم دوباره کشف شد.

ارشمیدس بزرگ هنگام غارت سیراکوز توسط ارتش روم در سال 212 قبل از میلاد درگذشت. در حالی که چیز زیادی از او به عنوان یک مرد شناخته نشده است، میراث او به عنوان یکی از مهمترین مهندسان و ریاضیدانانی که تا کنون روی زمین قدم گذاشته اند تا به امروز باقی مانده است.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید