مگ بلاگ

10 تا از چشمگیرترین موتورهای تنفس طبیعی که تا به حال ساخته شده اند

10 تا از چشمگیرترین موتورهای تنفس طبیعی که تا به حال ساخته شده اند

قلب سفارشی ابرخودروی گوردون موری T.50، Cosworth GMA شبیه هیچ موتور V12 قبلی نیست. این به معنای واقعی کلمه درست است: هر قسمت از موتور به صورت سفارشی برای پروژه طراحی شده بود، بدون هیچ چیز مشترک با موتورهای تولیدی دیگر. طبق گفته Gordon Murray Automotive، این یک آهنربا برای موارد فوق العاده است، با داشتن سبک ترین وزن، بالاترین چگالی توان و بالاترین حد دور در دقیقه در بین هر خودروی جاده ای V12. T.50 به عنوان جانشین معنوی معروف ترین طرح هایپرکار موری، مک لارن F1 عمل می کند.

مک لارن F1 مرزهای ممکن را از نظر عملکرد و طراحی جابجا کرد، در حالی که T.50 بار دیگر آن تیرک دروازه ها را جابه جا کرد. گشتاور 344 پوند فوت و 654 اسب بخار قدرت آن در ابتدا خیلی نوآورانه به نظر نمی رسد، اما با توجه به اینکه فقط 0.3 ثانیه طول می کشد تا موتور از حالت آرام به محدود کننده دور برسد، به جرات می توان گفت که این اعداد اولیه گویای کامل نیستند. داستان. این خط قرمز، برای زمینه، در 12100 دور در دقیقه قرار دارد.

تنها 100 نمونه از T.50 قانونی جاده ای ساخته شده است، بنابراین شانس علاقه مندان برای دیدن واقعی یکی از این موتورهای استثنایی در عمل محدود است. با این وجود، هر کسی که به اندازه کافی خوش شانس است که در مکان هایی مانند گودوود یا پبل بیچ شرکت می کند، باید حواسش به این باشد – T.50 صدایی شبیه به هیچ هایپرکار مدرن دیگری دارد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید