مگ بلاگ

10 جالب ترین خودروی مفهومی پورشه که تا به حال ساخته شده است

10 جالب ترین خودروی مفهومی پورشه که تا به حال ساخته شده است

یکی دیگر از رقبای پروتو پانامرا، پورشه 989 سدان است. 989 که در سال 1991 ساخته شده بود، بسیار شبیه پانامرا به نظر می رسد اگر تقریباً دو دهه قبل از آن ساخته شده بود. بر اساس استایل و تناسبات آن، این مدل صرفاً یک 911 کشیده یا یک 928 چهار در مانند H50 نیست، بلکه یک طراحی کلین شیت است که به معنای یک خودروی سواری تولیدی واقعی برای این شرکت است. ظاهر آن نیز کم و بیش آماده تولید است و یک خودروی مفهومی آینده نگر نیست که هرگز ساخته نشود. عملی و تا حدودی محفوظ به نظر می رسد، اما مطمئناً چیزی مربوط به دهه 90 است.

پورشه در اواخر دهه 80 مستقل بود و پول نقد نداشت. به چیزی بزرگ برای فروش در حجم نیاز داشت تا شرکت را از چاله بیرون بیاورد و رقیبی برای BMW M5 برنامه ریزی شده بود. 989 قرار بود خودرویی با حجم بالا باشد که از یک موتور V8 کاملاً جدید بهره می‌برد و عملکرد عالی و لوکس راحت را در یک بسته عملکرد محور ارائه می‌کرد. طراحی این خودرو همگی اصلی است و از مدل های موجود وام گرفته نشده است، اگرچه بر مدل های 911 دوران 996 تأثیر گذاشت.

در پایان، هزینه‌ها از کنترل خارج شد و اعداد نشان می‌دهند که قیمت خرده‌فروشی خودرو در صورت تجهیز به آپشن‌های متداول، به 200000 دلار در دلار تعدیل‌شده بر اساس تورم کاهش می‌یابد. این امر آن را به یک خودروی گران قیمت و کم حجم تبدیل می کرد که برعکس چیزی بود که پورشه به آن نیاز داشت. بنابراین پروژه کلنگ زنی شد و در سال 1995م.