مگ بلاگ

10 خودروی پرفروش فورد در تمام دوران

10 خودروی پرفروش فورد در تمام دوران

در سال 1976، اولین نمونه از آنچه که اولین خودروی دیفرانسیل جلوی جهانی موفق فورد بود از خط مونتاژ خارج شد. نام این خودرو فیستا بود و به عنوان یک تازه وارد جدید در بخش سوپرمینی ساخته شد. در حالی که سوپرمینی ها از محبوبیت جهانی برخوردار بودند، آمریکایی ها به طور کلی از وسایل نقلیه بزرگتر، به ویژه در دهه 70 لذت می بردند. صرف نظر از این، فیستا در سال 1976 آغاز به کار کرد و در کنار قایق های بادبانی عظیم زمینی مانند فورد LTD 1976 به نمایندگی های آمریکا راه یافت.

در حالی که نسل اول فیستا تنها موفقیت کمی در ایالات متحده داشت، محبوبیت آن در جاهای دیگر داستان دیگری بود. فیستا سال ها به تولید خود ادامه داد و قبل از اینکه برای همیشه بازنشسته شود، پنج به روز رسانی اصلی را پشت سر گذاشت. شهرت به دلیل هندلینگ خوب، خودروی کوچک بدون مزخرف با قابلیت اطمینان کلی، باعث می‌شود مشتریان سال به سال به بازار بازگردند. چندین نسخه با کارایی بالا به وجود آمدند که امروزه مورد توجه قرار گرفته اند. از سال 2011 تا 2018 به خاک آمریکا بازگشت و سال 2023 آخرین سال برای آن در همه جای دیگر بود.

در حالی که فیستا حمایت کمی از سوی خریداران خودروی آمریکایی را شاهد بود، اما این امر مانع از موفقیت آن در فروش واقعی برای فورد نشد. فروش در سراسر جهان با کارخانه هایی در 15 کشور تولید کننده آن گسترش یافت. در پایان، فورد موفق شد 22 میلیون دستگاه را در تمام بازارها به فروش برساند و آن را به پرفروش ترین خودروی ساخته شده توسط فورد تبدیل کرد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید