مگ بلاگ

10 دلیل که چرا نمک جاده برای یخ زمستانی یک ایده وحشتناک است

10 دلیل که چرا نمک جاده برای یخ زمستانی یک ایده وحشتناک است

نمک جاده، که عمدتاً از کلرید سدیم تشکیل شده است، یک ابزار رایج در برابر یخبندان زمستانی در زرادخانه های نگهداری است. با این حال، اثربخشی آن به دما بستگی دارد. زمانی که دماهای بالای 25 درجه فارنهایت باشد به خوبی کار می کند، اما با کاهش جیوه، کارایی آن به خصوص در تاریکی کاهش می یابد. بین 15 تا 25 درجه فارنهایت، نمک جاده هنوز هم می تواند تا حدودی موثر باشد، به ویژه در نور روز. با این حال، زیر 15 درجه فارنهایت، توانایی آن در ذوب یخ به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

به دلیل ترکیب شیمیایی نمک جاده و محدودیت های آن در دماهای سرد، مواد دیگری مانند استات کلسیم منیزیم، کلرید کلسیم، استات پتاسیم، کلرید پتاسیم، شکر، مقداری آب نمک و حتی آب چغندر به آن اضافه می شود. اگرچه این افزودنی‌ها و جایگزین‌ها گران‌تر هستند، در کاهش نقطه انجماد آب و کمک به بهبود شرایط جاده مؤثرتر هستند.

با وجود در دسترس بودن و اثربخشی این جایگزین ها، به دلیل صرفه جویی در هزینه استفاده از نمک جاده، همه مناطق از آنها استفاده نمی کنند. در برخی مناطق که درجه حرارت اغلب در نوجوانان کاهش می یابد، نمک ساده جاده ممکن است از تشکیل یخ سیاه و یخ زدگی مجدد جلوگیری کند. این امر اهمیت استفاده از این عوامل جایگزین یخ زدایی را در آب و هوای سردتر برای اطمینان از ایمنی جاده ها نشان می دهد.

در حالی که نمک جاده ابزار مفیدی در محدوده‌های دمایی خاص است، محدودیت‌های آن در دماهای پایین‌تر، نیاز به جایگزین‌های مؤثرتر را به ویژه در مناطقی که سرمای شدید را تجربه می‌کنند، برانگیخته است.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید