مگ بلاگ

10 لوازم جانبی با فناوری کلاسیک که از منسوخ شدن آن ها خوشحالیم

10 لوازم جانبی با فناوری کلاسیک که از منسوخ شدن آن ها خوشحالیم

نوارهای VHS و VCR زمانی مورد استفاده برای تماشا و ضبط فیلم های خانگی بودند که از اواخر دهه 1970 تا اوایل دهه 2000 محبوبیت داشتند. نوار VHS، یک کاست مستطیلی بزرگ، فیلم ها را روی نوار مغناطیسی ذخیره می کرد و VCR دستگاهی بود که این نوارها را روی تلویزیون شما پخش می کرد.

استفاده از VCR بسیار ساده بود. شما یک نوار VHS را به داخل می‌کشید، روی پخش ضربه می‌زنید و فیلم یا نمایش شما روی صفحه نمایش داده می‌شود. ضبط نیز ساده بود، فقط روی ضبط کلیک کنید تا برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود را مستقیماً از روی آنتن نوار ضبط کنید.

اما VHS کامل نبود. کیفیت تصویر و صدا بسیار ابتدایی بود، به خصوص در مقایسه با آنچه که اکنون به آن عادت کرده ایم. نوارها هم کهنه نشدند. با گذشت زمان، آنها فرسوده می شدند و تصویر و صدا را حتی مبهم تر می کردند. به علاوه، آنها حجیم بودند و فضای قفسه زیادی را اشغال می کردند.

سپس دی وی دی ها رسید و همه چیز را تغییر داد. دی‌وی‌دی‌ها کوچک‌تر بودند، صدا و تصویر واضح‌تر داشتند و بسیار بادوام‌تر بودند و به سرعت VHS را قدیمی‌تر و قدیمی‌تر می‌کردند. همانطور که خدمات ضبط و پخش دیجیتال وارد بازی شدند، راحتی و کیفیت تماشا و ضبط نمایش ها به طور تصاعدی بهبود یافت.

اکنون، VHS و VCR ها نوعی جذابیت نوستالژیک دارند، بازگشتی به زمان ساده‌تر در سرگرمی‌های خانگی، و به ما یادآوری می‌کنند که فناوری تا کجا پیش رفته است.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید