مگ بلاگ

10 ماشین عضلانی کلاسیک که هرگز در آمریکا فروخته نشدند

10 ماشین عضلانی کلاسیک که هرگز در آمریکا فروخته نشدند

اسلاف HT Monaro GTS 350 افسانه ای، HK Monaro GTS 327 مسئول اولین پیروزی هولدن در Bathurst در سال 1968 بود. مجهز به موتور V8 327 اینچ مکعبی با قدرت 250 اسب بخار، این خودرو هر سه جایگاه برتر را در مسابقه به خود اختصاص داد و بلافاصله تثبیت شد. آن را به عنوان یکی از کلکسیونی ترین هولدن هایی که تا کنون ساخته شده است. در نتیجه، یکی از با ارزش ترین ها نیز می باشد، با نمونه هایی که در اطراف علامت 300-350,000 دلار استرالیا (200-235,000 دلار آمریکا) قرار دارند.

این خودرو رسماً ادعا می‌کرد که سرعت 62 مایل بر ساعت را در 7.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت 125 مایل در ساعت می‌رساند. با این حال، ثابت شد که این نادرست است – در واقع، می‌توانست سرعت‌های بسیار بالاتری داشته باشد، حداقل در فرم کامل مسابقه.

با این حال، پیروزی 1968، با بروس مک فی از تیم هولدن دیلر ریسینگ، اگر رقیب فورد در طول مسابقه از بدشانسی رنج می برد، اتفاق نمی افتاد. در واقع، تنها چند دور مانده به پایان، یک فورد هنوز در مقابل مک فی قرار داشت، اما آسیب دید و در آخرین لحظه مجبور به بازنشستگی شد. این باعث شد هولدن برنده شود و به افزایش رقابت بین دو تیم کمک کرد و در عین حال زمینه را برای استرالیا فراهم کرد تا برخی از نمادین ترین ماشین های عضلانی خود را در سال های بعد ارائه دهد.

(تصویر ویژه توسط Sicnag از طریق Wikimedia Commons | برش خورده و کوچک شده | CC BY 2.0)

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید