مگ بلاگ

10 موتور بنزینی قابل اعتماد که تا به حال ساخته شده است

10 موتور بنزینی قابل اعتماد که تا به حال ساخته شده است

کرایسلر اسلنت شش یکی از نمادین ترین موتورهای این برند است. از سال 1960 تا 1984 و سپس تا سال 1987 منحصراً در کامیون‌های دوج ادامه داشت. در اوج خود، موتوری قدرتمند با قدرت 225 اسب بخار و گشتاور کمتر از 200 پوند فوت بود. استانداردهای آلایندگی در دهه 1970 در نهایت این ارقام را به میزان قابل توجهی کاهش داد، اما کرایسلر به هر حال به استفاده از موتور ادامه داد. داستان های زیادی در سراسر اینترنت از افرادی وجود دارد که این موتور را تا 300000 مایل می بینند و به دلیل دوام سوسک مانند آن شهرت دارد.

این موتور در طول عمر 27 ساله خود شاهد تغییرات متعددی بود، تا جایی که در پایان تقریباً یک موتور متفاوت بود. به طور کلی، موتور از چدن ساخته شده بود، اگرچه انواع اولیه در ابتدا بلوک های آلومینیومی بودند. در طراحی نهایی مقداری آلومینیوم در آن وجود داشت، اما بیشتر آن از آهن بود. سر پیستون را از موتورهای کرایسلر B V8 قرض گرفته است. این امر ساخت موتور را کمی آسان‌تر می‌کرد و مکانیک‌های آن دوران از قبل با نحوه سرویس‌دهی آن‌ها آشنا بودند.

در نهایت، این موتور در بیش از دوازده خودرو و کامیون در خط تولید کرایسلر، پلیموث و دوج استفاده شد. برای کرایسلر، که شامل خیابان پنجم، LeBaron و Valiant است. خودروهای دوج بیشترین استفاده را در مدل های چلنجر، چارجر، دارت، دیمون، رام وانت، لنسر، موناکو و رم با استفاده از موتور روشن و خاموش داشتند. پلیموث آن را در Barracuda، Belvedere، Duster، Valiant و چند مورد دیگر قرار داد. آخرین وسیله نقلیه ای که از این موتور استفاده کرد، دوج رام قبل از بازنشستگی رسمی موتور در سال 1987 بود.