مگ بلاگ

10 مورد از بدترین موتورهایی که شرکت های بزرگ تا به حال در یک خودروی تولیدی قرار داده اند

10 مورد از بدترین موتورهایی که شرکت های بزرگ تا به حال در یک خودروی تولیدی قرار داده اند

موتورهای دیزلی مدت‌هاست که به عنوان مصرف‌کنندگان کارآمد سوخت شناخته شده‌اند، اما وقتی به جای بنزین استفاده می‌شوند، برخی معاوضه‌ها را نشان می‌دهند. ساخت آنها گرانتر است، گشتاور بیشتر و قدرت کمتری تولید می کنند و بویی همیشگی از اگزوزشان تولید می کنند. صرف نظر از این، مهندسان Oldsmobile دیزل را به عنوان راهی برای معرفی بهبود بهره وری سوخت در خط خودروهای بزرگ خود امتحان کردند.

اولدزموبیل که می خواست از موفقیت برندهای اروپایی فروش دیزل در ایالات متحده کپی کند، از بنزین 350 V8 اثبات شده خود به عنوان پایه ای برای دیزل استفاده کرد. آنها یک بلوک تقویت شده از یک آلیاژ قوی تر ایجاد کردند – به این معنی که این موتور فقط یک موتور بنزینی با سرهای دیزلی نبود – و آن را با سرهای دیزلی جدید تکمیل کردند. متأسفانه موتور حاصل از شروع کار کوتاه آمد.

قدرت خروجی تنها 120 اسب بخار با گشتاور 220 پوند فوت بود. بدتر از آن، صدایی ناخوشایند بود و دود سیاه فراوانی را آغشته می کرد. علاوه بر این، سرها با همان الگوی 10 پیچی مانند نسخه بنزینی محکم شدند، که با شروع به کشش پیچ ها از فشرده سازی زیاد مورد نیاز برای احتراق دیزل، کافی نبود. این منجر به دمیدن واشرهای سر به چپ و راست شد که به خرابی های مهم موتور در بخش های خدمات Oldsmobile در همه جا کمک کرد.

فاجعه دیزل منجر به شکایت دسته جمعی و به دنبال آن ایجاد قوانین لیمو شد. موتورهای دیزلی تنها از سال 1978 تا 1985 عرضه شدند و تجربه بد، توانایی فروش خودروهای دیزلی را برای چندین دهه در کشور از بین برد.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید