مگ بلاگ

10 مورد از به یاد ماندنی ترین تبلیغات کامیون فورد در تمام دوران

10 مورد از به یاد ماندنی ترین تبلیغات کامیون فورد در تمام دوران

فورد پینتو، خودرویی که در تاریخ خودروسازی بدنام شده است، ابتدا در دهه 1970 برای رقابت با موج فزاینده واردات کامپکت در ایالات متحده معرفی شد. راه اندازی آن با یک آگهی تجاری به یاد ماندنی مشخص شد که در آن یک اسب سرزنده و خالدار – یک پینتو واقعی – در حال تعامل با ماشین پینتو 1970 بود. راوی، با لهجه متمایز ماوراء اقیانوس اطلس، پینتو را به عنوان «محبوب‌تر از هر کالای وارداتی کوچک» اعلام کرد و آن را «ماشین بی‌خیال کوچک» نامید.

با این حال، بازاریابی جذاب فورد پینتو با میراث نهایی آن به عنوان یک تله مرگ در تضاد است. این خودرو به طرز بدنامی وارد تولید شد که منجر به یک نقص طراحی حیاتی شد: مخزن بنزین عقب که به طور خطرناکی در معرض انفجار در هنگام برخورد از عقب بود. این نقص منجر به فراخوان های متعدد، مبارزات حقوقی و ضربه مهمی به شهرت فورد شد. مسائل ایمنی پینتو به طور ناخواسته منجر به افزایش خودروهای وارداتی در بازار ایالات متحده شد و از پینتو به عنوان یکی از بدنام ترین خودروهای تولید شده یاد می شود.

تبلیغات فورد پینتو به دلیل اختلاف زیاد بین تلاش و منابعی که برای بازاریابی آن صرف شده و کیفیت و ایمنی واقعی خودرو به یاد ماندنی است. تبلیغات حتی در مورد هزینه های تعمیر و نگهداری کمتر و مقرون به صرفه بودن به خود می بالیدند. با این حال، در زیر سطح، پینتو اساساً دارای نقص بود و یک رسوایی عظیم خودرو صنعت را تکان داد. امروزه، فورد پینتو اغلب در بحث های بازاریابی و اخلاق به عنوان یک داستان هشدار دهنده از عواقب زمانی که سود شرکت بر ایمنی مصرف کننده اولویت دارد، یاد می شود.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید