مگ بلاگ

10 مورد از جالب ترین موتورسیکلت های قدیمی که از بین نمی روند

10 مورد از جالب ترین موتورسیکلت های قدیمی که از بین نمی روند

در سال 1966، هوندا پنج عنوان قهرمانی GP جهانی را در دست داشت و تصمیم گرفت مسابقات را متوقف کند و توجه خود را به خط موتورسیکلت های مصرفی خود معطوف کند. همانطور که با مدل‌های مشابه مسابقه‌ای «RR» امروزی خود انجام می‌دهد، می‌خواست فناوری با کارایی بالایی را که در پیست مسابقه توسعه داده بود به دوچرخه‌های جاده‌ای خود منتقل کند. در این زمان، هوندا ایالات متحده تقاضای یک خط محصول چشمگیرتر برای افزایش ارقام فروش ضعیف کرد. با برخورد این دو جهان، نتیجه هولناک و بی سابقه بود.

هوندا CB750 که اغلب اولین سوپربایک جهان نامیده می شود، دارای چهار سیلندر، چهار کاربراتور، چهار صدا خفه کن و یک موتور 736.5 سی سی بود که 67 اسب بخار قدرت تولید می کرد. اگرچه این ممکن است با استانداردهای امروزی پیاده به نظر برسد، این یک دستاورد قابل توجه در پایان دهه شصت Swinging بود. این یک استارت برقی داشت که در آن زمان آشکار بود و ترمزهای دیسکی قدرت توقف بسیار مورد نیاز را فراهم می کرد. پیش از این، دوچرخه‌های مصرفی هوندا ظرفیت کمتری داشتند، وسایل نقلیه کاربردی که به مسافران مدرن توجه می‌کردند (سوپر توله کوچک آن قبلاً بسیار موفق بود). با CB750، ذهنیت “بزرگ برو یا برو به خانه” را اتخاذ کرد و رقبای خود را به چالش کشید و سطح ماشین‌های مصرفی با کارایی بالا را در سراسر جهان بالا برد.

موتور سیکلت اصلی 1969 “Sandcast” CB750 (با میل لنگ شن و ماسه) یکی از تاثیرگذارترین موتورسیکلت های تاریخ در نظر گرفته می شود و این موتورسیکلت ها در شرایط خوب می توانند تا 30000 دلار قیمت داشته باشند. با این حال، می توانید مدل های بسیار ارزان تری از اواسط دهه 1970 با میل لنگ دایکاست پیدا کنید. اینها را می توان با قیمت کمتر از 9000 دلار پیدا کرد، اما زمانی که در شکل عالی هستند، ارزش آنها افزایش می یابد، که با توجه به میراث و مطلوبیت قابل توجه این موتورسیکلت قابل درک است.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید