مگ بلاگ

10 مورد از چشمگیرترین موتورهای فورد که تا به حال ساخته شده است

10 مورد از چشمگیرترین موتورهای فورد که تا به حال ساخته شده است

در طول دهه 1960، بازار شدید و رقابتی برای خودروهای سریع و قدرتمند وجود داشت. در حالی که نوآوری قابل توجهی رخ داد، گاهی اوقات به نظر می رسید که چیز بزرگ بعدی صرفاً یک موتور بزرگتر است. این دوره ای است که در آن فورد 427 برای اولین بار ظاهر شد و حداکثر خروجی را از یک بلوک V8 نسبتا ساده ارائه داد. با این حال، برای مسابقه، 427 بزرگ به چیزی کمی اضافی نیاز داشت.

در حالی که فورد در اوایل دهه 60 به شدت درگیر مسابقات اتومبیلرانی بود، رقیبش کرایسلر یک موتور جدید 426 Hemi را عرضه کرد که ثابت کرد یک حریف قدرتمند در پیست است. در پاسخ، مهندسان فورد یکی از 427 بلوک اثبات شده آن را برداشتند و سرهای جدیدی ساختند که با استفاده از بادامک‌های بالای سر، خروجی را به میزان قابل توجهی افزایش می‌داد، که برای خودروهای آمریکایی آن دوران نادر بود. فورد با استفاده از یک زنجیر زمان به جای چرخ دنده برای پایین نگه داشتن هزینه ها، هیولای عظیم یک موتور را برای فصل نسکار 1965 به پایان رساند، اما به دلیل اینکه رئیس نسکار فکر می کرد آن را “بیش از حد اروپایی” می دانست، آن را ممنوع کرد. اگرچه در نهایت در یک مسابقه در یک کهکشانی بزرگ که محدود به یک کاربراتور بود، شرکت کرد، فورد اشتیاق خود را از دست داد و در عوض آن را از طریق نمایندگی‌های خود در دسترس قرار داد.

از آنجا، 427 Cammer به محبوبیت مسابقات درگ تبدیل شد و باعث افزایش کلاس Funny Car شد. با قیمت حدود 2300 دلار (19574 دلار به عبارت مدرن)، اتومبیل‌رانان یک بلوک پیچیده، قوی و قدرتمند با توانایی بیش از 500 اسب بخار دریافت کردند که فورد را از آن زمان مترادف با مسابقه درگ کرد.

(تصویر ویژه توسط Mr.Choppers از طریق Wikimedia Commons | برش و مقیاس بندی شده | CC BY-SA 3.0)

امتیاز شما به این نوشته چند است؟
5 راه برای دانلود فیلم در اندروید

5 راه برای دانلود فیلم در اندروید

فیلم‌هایی که از طریق YouTube کرایه یا خریداری می‌شوند نیز تا زمانی که به همان حساب وارد شده باشید، می‌توانند از Google TV نیز دسترسی داشته باشند. اما در حالی که ممکن است چنین باشد،

آماده خارج از جاده، اگر هستید

آماده خارج از جاده، اگر هستید

این سرگرمی اطلاعاتی بر روی یک صفحه نمایش لمسی قابل توجه 13.4 اینچی، با پشتیبانی بی‌سیم Apple CarPlay و Android Auto، به‌علاوه یک پد شارژ بی‌سیم تلفن در کنسول مرکزی ارائه می‌شود. دسترسی به Google