مگ بلاگ

10 موپارس فوق‌العاده کمیاب که ممکن است هرگز حضوری نبینید

10 موپارس فوق‌العاده کمیاب که ممکن است هرگز حضوری نبینید

در میان ماشین‌های عضلانی افسانه‌ای موپار، چلنجر معمولاً مورد توجه است. این مدل زمانی که جدید بود یک مدل موفق بود و از آن زمان به نمادی از خودروهای کلاسیک آمریکایی تبدیل شد و تا آنجا پیش رفت که الهام بخش احیای آن به عنوان یک نسخه مدرن در سال 2008 بود. چلنجر اصلی که در سال 1970 عرضه شد، اواخر موپار وارد شد. بخش خودروهای پونی که قبلاً تحت سلطه موستانگ و کامارو بود. با این حال، Challenger خود را با برخی ویژگی‌های نوآورانه متمایز کرد، از جمله برف‌پاک‌کن‌های مخفی شیشه جلو، دستگیره‌های درب، و پانل‌های درب پلی‌پروپیلن قالب‌گیری شده – اول از همه برای خودرو.

چلنجرها به صورت کوپه یا کانورتیبل با امکان انتخاب تقریباً از هر موتوری که دوج داشت عرضه می شد. مدل‌های پایه یک شیب شش با یک V8 اختیاری در اندازه‌های 318 تا 440 در دسترس دریافت کردند. یک مدل ویژه Challenger T/A که برای مسابقات SCCA ساخته شده بود، یک موتور 340 V8 منحصر به فرد را با Six Pack، یک تنظیم کاربراتوری دو بشکه سه‌گانه ارائه می‌کرد. در حالی که با شتاب بزرگ شروع شد و در سال 1970 به فروش 83000 نسخه رسید، قدرت ستاره آن در سال 1974 زمانی که فروش به تنها 16000 کاهش یافت، از بین رفت. مقررات آلایندگی و ارقام کم اسب بخار احتمالاً عوامل مهمی در کاهش آن هستند.

با ده ها هزار چلنجر فروخته شده، موپار کمیاب نیست. با این حال، در سال 1970، می توان یک چلنجر کانورتیبل مجهز به چند بسته آپشن مختلف را سفارش داد. کانورتیبل ها تنها پنج درصد از کل تولید را تشکیل می دادند و بسته های ویژه آنها را نادرتر می کند. در سال افتتاحیه 1970، تنها 9 مشتری یک دراپ تاپ با Hemi را انتخاب کردند، که این شانس را برای شما ایجاد می کند که یکی فوق العاده باریک را ببینید.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید