مگ بلاگ

10 وب‌سایت ویدیویی که باید فراتر از یوتیوب که هنوز کاوش نکرده‌اید، بازدید کنید

10 وب‌سایت ویدیویی که باید فراتر از یوتیوب که هنوز کاوش نکرده‌اید، بازدید کنید

Vimeo که در سال 2004 راه اندازی شد، یک پلتفرم اشتراک ویدئو است که برای سازندگان محتوا طراحی شده است. در اوایل دهه 2000، مکان اصلی برای اشتراک‌گذاری ویدیوها، یوتیوب بود که به کاربران امکان کنترل چندانی یا آپلود با کیفیت بالا را نمی‌داد. بنیانگذاران جیک لودویک و زک کلاین خواهان پلتفرمی بودند که به طور انحصاری برای فیلمبرداران، فیلمسازان و هنرمندان برای نمایش آثار و مدیریت محتوایشان ارائه شود.

امروزه، Vimeo به یک پلتفرم بسیار بزرگ‌تر تبدیل شده است که مجموعه‌ای متنوع از محتوای با کیفیت بالا را پخش می‌کند، بدون اینکه کاربران مجبور باشند ویدیوهای دوربین لرزان یا آپلودهای پایین‌تر را بررسی کنند. Vimeo به عنوان مکانی برای هنرمندان حرفه ای برای آپلود محتوا مانند فیلم، موزیک ویدیو و نمونه کارها شهرت پیدا کرده است. گزینه‌های کنترل و سفارشی‌سازی تنظیمات آپلود به سازندگان محتوا اجازه می‌دهد تا ویدیوهای خود را به‌خوبی تنظیم کنند تا دیگران بتوانند محتوای آنها را دقیقاً همانطور که قرار است ارائه شود تماشا کنند.

به همین دلیل، بسیاری از هنرمندان حرفه ای و تولیدکنندگان محتوا Vimeo را به YouTube ترجیح می دهند. کنترل به کسب درآمد نیز گسترش می یابد. سازندگان می‌توانند مدل‌های پرداخت به ازای مشاهده یا خدمات اشتراک را برای محتوای خود تنظیم کنند و ویدیوهای خاصی را در پشت دیوارهای پرداخت قرار دهند که می‌توانند مستقیماً از سایت خریداری شوند. در حالی که YouTube ویژگی‌های کسب درآمد را ارائه می‌کند، رویکرد Vimeo اغلب بیشتر هنرمند محور تلقی می‌شود.

می‌توانید ساعت‌ها و ساعت‌ها محتوایی را بیابید که به طور انحصاری در Vimeo آپلود شده است، و می‌دانید که معمولاً کیفیت بالاتری در مقایسه با میلیاردها ویدیو در YouTube دارد.

امتیاز شما به این نوشته چند است؟