مگ بلاگ

10 چیزی که هر موتورسیکلت سواری باید درباره سوزوکی هایابوسا بداند

10 چیزی که هر موتورسیکلت سواری باید درباره سوزوکی هایابوسا بداند

هایابوسا از زمان معرفی خود در سال 1999، در سه نسل اصلی تکامل یافته است که هر کدام بر اساس نسل قبلی خود با فناوری و مهندسی جدید ساخته شده است. با وجود این پیشرفت‌ها، برای بسیاری از پاک‌دوستان و کلکسیونرها، مدل اصلی همیشه بیشتر مورد توجه خواهد بود.

اولین نسل از سال 1999 تا 2007 تولید شد. این نسخه رکوردهای سرعت را شکست و به 190 مایل در ساعت رسید. با این حال، یافتن نسل اول هایابوسا در شرایط اولیه خود به طور فزاینده ای چالش برانگیز شده است. بسیاری از این دوچرخه‌ها در طول سال‌ها اصلاح شده‌اند و یک نسخه سالم و دست نخورده به سختی یا بسیار پرهزینه است. اگرچه این مدل های اصلی هنوز وجود دارند، خرید یک هایابوسا کاملاً جدید ممکن است گزینه اقتصادی تری باشد.

نسل دوم از سال 2008 تا 2012 را در بر می گرفت و به روز رسانی شد. این تکرار دارای یک موتور 1340 سی سی بود که کمی بزرگتر از نسل اول 1298 سی سی بود. طراحی بدنه تا حد زیادی بدون تغییر بود، با به روز رسانی های جزئی در الکترونیک. در سال 2013، نسل دوم به 2.5 ارتقا یافت که دارای سیستم ترمز خودکار (ABS) و کالیپرهای ترمز بهبود یافته بود.

سال 2022 شاهد عرضه نسل فعلی بود. جدیدترین سوزوکی هایابوسا نسل سوم 2022 بحث هایی را برانگیخت، زیرا به طور قابل توجهی گرانتر از نسل دوم است و از نظر فنی قدرت کمتری دارد. کاهش قدرت یک حرکت استراتژیک برای افزایش رتبه بندی آلاینده ها، بهره وری سوخت و مدیریت بود. با این حال، آن را با پیشرفت های فن آوری قابل توجهی، مانند ABS پیچیده، کروز کنترل، و سیستم های بالابر جبران می کند.

طراحی سایت
و فروشگاه آنلاین
صاحب
کسب و کار شوید!
فقط با دو میلیون
تماس بگیرید