مگ بلاگ

10 گجت فنی برتر که در سال 2024 بیشتر منتظر آنها هستیم

10 گجت فنی برتر که در سال 2024 بیشتر منتظر آنها هستیم

لپ‌تاپ‌ها یکی از اصلی‌ترین راه‌های کار مردم هستند، به‌ویژه در روشی که به افراد اجازه می‌دهد از راحتی خانه خود این کار را انجام دهند. به لطف ماهیت قابل حمل این دستگاه، لپ‌تاپ‌ها به افراد این امکان را می‌دهند که راحت بنشینند و مجبور نباشند پشت میز با یک کامپیوتر سنتی کار کنند یا لپ‌تاپ را با خود ببرند. البته، این تنها به این دلیل امکان پذیر است که لپ تاپ ها کوچکتر و سبک تر از رایانه های شخصی رومیزی هستند و وزن کمتر همیشه برای دستگاهی که برای سفر در نظر گرفته شده است، خوب است. در سال تقویم 2024، لپ‌تاپ‌ها نه تنها به کاهش دور خود ادامه می‌دهند، بلکه سریع‌تر از همیشه کار می‌کنند.

این همه به لطف نوع جدیدی از حافظه است که توسط دل ایجاد شده است. اکثر لپ‌تاپ‌ها از SO-DIMM برای حافظه استفاده می‌کنند، اما Dell اکنون ماژول حافظه فشرده فشرده (CAMM) را به عنوان جایگزین توسعه داده است. با دریافت تأییدیه از سازمان استانداردهای تجاری JEDEC، به نظر می رسد CAMM در سال آینده گسترده تر شود، که می تواند برای مصرف کنندگان چیز بسیار خوبی باشد.

با توجه به اینکه حافظه SO-DIMM احتمالاً از نظر سرعت به سقفی می رسد، CAMM می تواند به دلیل تغییرات طراحی سرعت بسیار بالاتری ارائه دهد. در همین حال، حافظه CAMM نیز فضای کمتری را اشغال می‌کند و می‌تواند لپ‌تاپ‌های جمع و جورتری را که به ضخامتی نیستند که سیستم برای کار کردن نیازی به انباشته شدن ندارند، اجازه دهد. در حال حاضر برخی از لپ تاپ های CAMM در دسترس هستند، اما احتمالاً این فناوری در سال 2024 بسیار بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اپل تأیید کرد که دولت‌ها از اعلان‌های فشاری آیفون و اندروید برای جاسوسی از کاربران استفاده می‌کنند

اپل تأیید کرد که دولت‌ها از اعلان‌های فشاری آیفون و اندروید برای جاسوسی از کاربران استفاده می‌کنند

در نامه وایدن می‌گوید: «در برخی موارد، ممکن است محتوای رمزگذاری‌نشده را نیز دریافت کنند، که می‌تواند از مشتقات باطن برنامه گرفته تا متن واقعی نمایش داده‌شده به کاربر در اعلان‌های برنامه را شامل شود.

نحوه ارسال پیام صوتی به جای متن در آیفون

نحوه ارسال پیام صوتی به جای متن در آیفون

اگر یک پیام صوتی را در آیفون خود دریافت کنید، یک اعلان پیام دریافت خواهید کرد، همان چیزی که برای یک پیام متنی معمولی دریافت می کنید. وقتی مکالمه را در برنامه پیام‌ها باز می‌کنید،

در اینجا نحوه امتحان کردن آن آمده است

در اینجا نحوه امتحان کردن آن آمده است

گوگل Gemini، جدیدترین مدل هوش مصنوعی این غول فناوری را برای عموم عرضه کرد. گوگل این نسخه را قوی ترین مدل خود می نامد. این شرکت می‌گوید جمینی چه برای تصویر، چه صدا یا ویدئو